A 221 kilométeres tókör teljesítve, az új pálya fantasztikus élményeket kínált, a magyar tenger körüli futás gyönyörű volt – szóval, sajnálhatja, aki lemaradt az Ultrabalatonról...
„Szervezői oldalon fontos esemény volt a hétvégi tesztfutás, hiszen most ismerkedtünk mi is az új rajt- és egyben célhelyszínnel, illetve az útvonallal kapcsolatos éles próbát a saját bőrünkön tapasztalhattuk. Hála az égnek, minden a legnagyobb rendben ment, jövő májusban az UB-n induló versenyzőkre is nagy élmény vár – mondta Simon Zsófia, aki az elmúlt években a rendkívül népszerű esemény során mind a versenyszervezési, mint az ügyfélkapcsolati oldalon oroszlánrészt vállalt, nem mellékesen kiváló triatlonos és nagyszerű futó is. – Ezen a próbakörön azok a munkatársaink élhették át a teljes Ultrabalaton-érzést, akik májusban, a versenyen staffként dolgoznak, és azok az iramfutók is velünk lehettek most, akik év közben a különböző eseményeinken segítenek abban, hogy a mezőnyben indulók a választott tempójukban győzhessék le a távokat.
A teszten természetesen itt voltak azok is, akik külön erre a futásra jelentkeztek, velük együtt huszonhárman vágtunk neki a távnak, és futottuk le most az Ultrabalatont. A csapat ideje 21:10:30 óra volt, azaz nem lehetünk elégedetlenek.
A verseny főszervezője, Zelcsényi Miklós az Ultrabalaton közösségi oldalán a minap érdekes bejelentést tett: a következő UB-n még nem, de 2020-tól a terveik szerint az egyéni futók s a kisebb váltók mezőnyét egy nappal korábban elrajtoltatnák, míg a nagyobb létszámú csapatok az eddig szokott módon, szombaton vághatnának neki a több mint kétszáz kilométernek. Az ötlet azért is izgalmas, mert így a verseny presztízse még erősebbé válna, annak fényében főleg, hogy az UB évről évre idecsábít sok külföldi versenyzőt is (lám, a tókerülés csúcsát is a brit Dan Lawson tartja a 2017-es 18:30:20 órás teljesítéssel), akiknek vagy az UB a fő versenyük, vagy a Balaton körüli futással készülnek az év további kihívásaira.
„Az Ultrabalaton a legendás Spartathlon kvalifikációs versenye is, úgyhogy a rangja, súlya megvan a nemzetközi versenyeken induló hosszútávfutók körében, s ha az egyéni verseny kapcsán a jövőben lesz érdemi változás, azaz megvalósul az egy nappal korábbi rajt, akkor az annak szellemében történik, hogy a hatalmas táv teljesítői minél profibb körülmények között tudjanak teljesíteni – mondta még Simon Zsófia. – Arról nem beszélve, hogy az egy nappal korábbi rajt lehetőséget adna arra is, hogy az egyéni futók célba érkezése ne a csendes hajnali órákra essen, hanem a csapatverseny részvevői is láthassák és megünnepelhessék a fantasztikus teljesítőket, azt pedig talán mondani sem kell, milyen fantasztikus, felemelő érzés lehet majd átlépni a célvonalon sok száz, sőt ezer ünneplő ember tapsától kísérve.”