Serena és Venus Williams
A teniszező testvérek évek óta vegetáriánusok, Venus 2011-ben mondott le a húsról. Rendszeresen fáradékonynak érezte magát, ízületi fájdalmak gyötörték, mígnem kiderült, autoimmun betegségben szenved. Orvosai tanácsára döntött úgy, hogy nem eszik húst. Serena is követte nővérét, sőt sokáig semmilyen állati eredetű ételt nem evett. Nemrég egy interjúban elmondta, kislánya születése óta inkább vegetáriánus, mert megeszi például tojást vagy a sajtot.
Scottt Jurek
Az ultrafutó, a Futni, enni, élni könyv szerzője 1997-ben tért át a vegetáriánus életre, 1999-től pedig vegán. Jurek egészségügyi okok miatt hagyott fel a húsevéssel, családjában többen krónikus mozgásszervi betegségben szenvedtek, édesanyjánál pedig sclerosis multiplexet diagnosztizáltak.
Jermain Defoe
Az angol válogatott labdarúgót barátnője győzte meg az életmódváltásról, s 2017 márciusa óta nem eszik steaket vagy grillezett lazacot, tojást és tejterméket sem. A Bournemouth játékosa úgy nyilatkozott, nem okozott számára nagy problémát, hogy lemondjon az állati eredetű ételekről, sokkal jobban érzi magát, amióta vegán.
David Haye
Míg Rocky Balboa nyers tojással indította a napot és húsokat evett, addig a brit ökölvívó a vegán étrendből nyeri az erőt a mérkőzésekhez. David Haye négy éve vegán, és saját dietetikusa és szakácsa gondoskodik arról, hogy szervezete megkapjon minden szükséges tápanyagot. Mentálisan és fizikailag is jobban érzi magát, mióta vegán, s szerinte csak mítosz, hogy húst márpedig enni kell.
Jack Lindquist
Az amerikai kerékpáros 2005 óta vegán, véleménye szerint étrendje lehetővé teszi, hogy egy-egy verseny vagy edzés után gyorsabban regenerálódjon a szervezete, s több energiája is marad.
Lewis Hamilton
A Forma–1-es autóversenyző 2017 őszén közösségi oldalán fejtette ki, miért tért át a vegán étrendre. A négyszeres világbajnok három éve lemondott a vörös húsról, tavaly pedig úgy döntött, a csirkehúst is elhagyja. Számára a végső lökést egy dokumentumfilm adta meg, amelyben elemezték, hogy a hús- és tejfogyasztás milyen negatív hatással bír a szervezetre.
Meagan Duhamel
A párosban négyszeres világbajnok és olimpiai bajnok műkorcsolyázónő 2008-ban tért át a vegán étrendre. A kanadai sportoló egy reptéren, várakozás közben olvasott el egy könyvet a veganizmusról, majd másnap kidobott minden állati eredetű terméket a hűtőjéből, és eldöntötte, zöldségen, gyümölcsön és teljes kiőrlésű gabonákon él tovább.