Női BL: kétgólos Barca-siker, a Lyon kiütötte a Benficát

M. D.M. D.
2021.10.14. 23:07
Melvine Malard akrobatikus mozdulattal vette be a Benfica kapuját (Fotó: UEFA)
A Barcelona és az Arsenal, valamint a Bayern München és az Olympique Lyon is kapott gól nélkül nyert a női labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában csütörtökön.

C-CSOPORT. Kocsán Petra csapata, a Bundesliga-bronzérmes Hoffenheim négygólos vereséget szenvedett az angol bajnokságot öt forduló után hibátlan teljesítménnyel, 19–2-es gólkülönbséggel vezető Arsenaltól. A 23 esztendős magyar válogatott támadó maga mögött hagyta betegségét, ami miatt az elmúlt tíz napban keveset edzhetett, bekerült a meccskeretbe, de nem lépett pályára.

A kvartett másik mérkőzésén a címvédő FC Barcelona két góllal nyert Dániában a HB Köge vendégeként. A katalánok az első félidőben átéltek kellemetlen pillanatokat, két alkalommal is közel álltak ahhoz, hogy hátrányba kerüljenek, de a szünetben beállt a magyar válogatott elleni szeptemberi világbajnoki selejtezőn is látott három spanyol válogatott játékosuk (Mapi León, Aitana Bonmatí, Patricia Guijarro), és a második játékrészt már végig irányításuk alatt tartották. A Barca végül úgy győzött 2–0-ra, hogy – az UEFA statisztikája szerint – 77 százalékban birtokolta a labdát, 30 gólszerzési lehetőségig jutott el, és játékosai (93 százalékos pontosság mellett) összesen 771 sikeres passzt adtak egymásnak.

D-CSOPORT. A német bajnokságban éllovas Bayern München magabiztos különbségű sikert aratott a sérült Csiki Anna nélkül felálló svéd BK Häcken felett (4–0), míg a 2016 és 2020 között zsinórban öt BL-címet nyerő Olympique Lyon kiütötte a Benficát (5–0). A franciák harmadik gólja, amelyet Melvine Malard szerzett – könnyen lehet, hogy leshelyzetből –, a férfiak mezőnyében is megállná a helyét.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
C-CSOPORT
HB Köge (dán)–FC Barcelona (spanyol) 0–2
(Rolfö 63., Hermoso 90+5. – 11-esből)
Arsenal (angol)–Hoffenheim (német) 4–0 (Little 21. – 11-esből, Heath 45+2., Miedema 52., Williamson 86.)

Bayern München (német)–BK Häcken (svéd) 4–0
(Schüller 8., 11., Dallmann 70., Damnjanovics 90+1.)
Häcken: Csiki Anna combsérüléssel bajlódik.
Olympique Lyon (francia)–Benfica (portugál) 5–0
(Buchanan 29., 63., Van de Donk 31., Malard 53., Macario 56. – 11-esből)

Wolfsburg (német)–Servette (svájci) 5–0
(Huth 18., Wassmuth 26., 43., Janssen 51., Smits 68.)
Juventus (olasz)–Chelsea (angol) 1–2 (Bonansea 37., ill. Cuthbert 31., Harder 69.)

Real Madrid (spanyol)–Breidablik (izlandi) 5–0
(Möller 6., 20., 43., Olga Carmona 48., L. Navarro 89.)
PSG (francia)–Harkiv (ukrán) 5–0 (Huitema 25., 32., 42., Dudek 59., Khelifi 88.)