BL, C-csoport: a Bayern a Plzen elleni győzelemmel a 16 között

R. P.R. P.
2022.10.12. 23:01
Leon Goretzka két gólt szerzett (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjában a Bayern München 4–2-re legyőzte a Viktoria Plzent idegenben. Mivel a csoport másik meccsén a Barcelona 3–3-as döntetlent játszott odahaza az Internazionaléval, a Bayern biztosította helyét a kieséses szakaszra.

A Plzen csak nagyon rövid ideig reménykedhetett bármiféle csodában, egész pontosan tíz percig. Ugyanis ekkor szerezte meg a bajorok első gólját Sadio Mané. És inntől nem volt megállás, a Bayern sorban termelte a gólokat az első félidőben. Thomas Müller találata után Leon Goretzka duplázott.

Azért nem volt teljesen felhőtlen az első félidő Julian Nagelsmann csapatának, ugyanis Thomas Müllert sérülés miatt le kellett cserélni a 28. percben.

0–1, Mané

0–2, Müller

0–3, Goretzka

0–4, Goretzka

A második félidőben Adam Vlkanova szépített – ez volt az első gól, amit Bayern kapott a mostani BL-kiírásban. És a 75. percben jött a második Plzen-gól is! Jan Kliment is beköszönt.

1–4, Vlkanova

2–4, Kliment

A csoport másik találkozóján: a Barcelona 3–3-as döntetlent játszott az Internazionaléval, így a bajorok nyolcaddöntős szereplése biztossá vált.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
C-CSOPORT
Viktoria Plzen (cseh)–Bayern München (német) 2–4
(Vlkanova 62., Kliment 75., ill. Mané 10., T. Müller 14., Goretzka 25., 35.)
FC Barcelona (spanyol)–Internazionale (olasz) 3–3 (O. Dembélé 40., Lewandowski 82., 90+2., ill. Barella 50., Lautaro Martínez 62.)