BL: a Dinamo Kijev hazai vereségével messzire sodródott a főtáblától

2011.07.26. 22:02
A Dinamo Kijev kedd este hazai pályán 2–0-ra kikapott a Rubin Kazanytól a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában.

Az orosz bajnoki bronzérmes már a 6. percben megszerezte a vezetést, miután egy bal oldali akciót végén Alan Kaszajev nagyszerűen érkezett a középre lőtt labdára, és a hálóba lőtt.

A kijeviek elkeseredetten harcoltak az egyenlítésért, ám a második félidőben újra gólt kaptak – az izraeli Bebrasz Natko jogosan megítélt tizenegyesből vette be a kapujukat. A Dinamónál a tapasztalt Andrij Sevcsenko ott ült a kispadon, de Jurij Szjomin vezetőedző nem küldte pályára.

A Dinamónak – amely tavaly az utolsó lépcsőfokon, az Ajax elleni playoffkörben elbukva maradt le a főtábláról – nagyon nehéz dolga lesz a visszavágón.

A 2009–2010-es BL-szezonban a két csapat a főtáblán találkozott egymással, és bár csoportjukban a Rubin végzett előrébb, az egymás elleni meccseken a Dinamo négy pontot szerzett.

BAJNOKOK LIGÁJA
3.SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
NEM BAJNOKI ÁG
Dinamo Kijev (ukrán)–Rubin Kazany (orosz) 0–2 (Kaszajev 6., Natko 68. – 11-esből)
KÉSŐBB
FC Twente (holland)–FC Vaslui (román)20.45
BAJNOKI ÁG
KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK
APOEL Nicosia (ciprusi)–Slovan Bratislava (szlovák) 0–0
Liteksz Lovecs (bolgár)–Wisla Kraków (lengyel) 1–2 (Wellington 45+1., ill. Lamey 19., Melikszon 76.)
Zesztafoni (grúz)–Sturm Graz (osztrák) 1–1 (Gelasvili 74., ill. Wolf 78.)
FK Ekranas (litván)–FK BATE Boriszov (fehérorosz) 0–0