Ha már maradt, Samuel Eto'o gyakorlatilag továbblőtte a Barcelonát

2008.08.13. 23:49
Az FC Barcelona hazai pályán magabiztos győzelmet aratott a lengyel Wisla Kraków ellen, s gyakorlatilag már a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének első mérkőzésén eldöntötte a továbbjutás kérdését. A katalánok többek közt Samuel Eto'o két góljának is köszönhetően 4-0-ra nyert.
Samuel Eto'o továbbra is a Barca értéke
Fotó: Reuters

Nem is oly rég még nem kevesen gondolták, hogy Samuel Eto'o az FC Barcelonában kezdi meg a 2008–09-es labdarúgóidényt. Azt meg még kevesebben, hogy tétmeccsen is lehetőséget kap.

Pep Guardiola vezetőedző ugyanis kijelentette: nem tart igényt a kameruni szolgálataira. Megállapítását aztán amolyan jó diák módjára visszaszívta, s ezt a döntését valószínűleg nem bánta meg.

Eto'o két gólt szerzett a Barcelona Wisla Kraków elleni összecsapásán, amelyen a katalánok 4–0-ra nyertek, s gyakorlatilag eldöntötték a továbbjutás kérdését.

Stílusosan Eto'o kezdte meg a gólgyártást a találkozó 17. percében, az előnyt pedig alig hét perccel később a friss Európa-bajnok Xavi duplázta meg.

A folytatásban is egyértelműen a katalánok akarata érvényesült a pályán, a gránátvörös-kékek szinte alig engedték, hogy a lengyel csapat átmerészkedjen a félpályán.

A második félidő elején aztán végleg elszállt minden reménye a vendégcsapatnak. Az előző szezonban kissé haloványan teljesítő Thierry Henry ugyanis már a szünet után három perccel berámolta a harmadikat.

A 84. percben pedig Eto'o foglalta keretbe a mérkőzést, találatával kialakult a 4–0-s végeredmény, ami egyszersmind azt is jelenti, hogy Guardiola győzelemmel mutatkozott be tétmérkőzésen a katalánok kispadján.

BL-SELEJTEZŐ

3. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Barcelona–Wisla Kraków 4–0 (Eto'o 17., 83., Xavi 24., Henry 49.)

MÁR KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK
Schalke (német)–Atlético Madrid (spanyol) 1–0 (Pander 30.)
Twente (holland)–Arsenal (angol) 0–2 (Gallas 63., Adebayor 81.)
Galatasaray (török)–Steaua Bucuresti (román) 2–2 (Nonda 19., 47., ill. Moreno 4., Nicolita 13.)
Juventus (olasz)–Artmedia (szlovák) 4–0 (Camoranesi 7., Del Piero 26., Chielleini 40., Legrottaglie 89.)
Standard Liege (belga)–Liverpool (angol) 0–0
Brann Bergen (norvég)–Olympique Marseille (francia) 0–1 (Be. Cheyrou 40.)
Partizan Beograd (szerb)–Fenerbahce (török) 2–2 (Paunovics 11., Bogunovics 14., ill. Alex 45. – 11-esből, Güiza 50.)
Sparta Praha (cseh)–Panathinaikosz (görög) 1–2 (Kulic 30., ill. Kucera 5. – öngól, Simao 59.)
Szpartak Moszkva (orosz)–Dinamo Kijev (ukrán) 1–4 (Bazsenov 4., illetve Bangoura 28., 46., Milevszkij 45., 85.)
Levszki Szófia (bolgár)–BATE Boriszov (fehérorosz) 0–1 (Rzsevszkij 60.)
Sahtar Doneck (ukrán)–Dinamo Zagreb (horvát) 2–0 (Srna 3., Brandao 31.)
Anorthoszisz (ciprusi)–Olympiakosz Pireusz (görög) 3–0 (Toroszidisz 5. – öngól, Sosin 19., Laban 87.)
AaB Aalborg (dán)–FBK Kaunas (litván) 2–0 (Caca 71., Curth 86.)
Vitória Guimaraes (portugál)–FC Basel (svájci) 0–0