PL: válogatott gólok után ikszelt egymással a WHU és a Stoke

2018.04.16. 22:56
Crouch (balra) gólöröme (Fotó: AFP)
Az angol élvonal 34. fordulójának utolsó mérkőzésén a kiesés ellen küzdő Stoke City a szintén veszélyeztetett West Ham United otthonába látogatott, és 1–1-es döntetlent ért el ellene. A találkozón 3 gólt nem adott meg Michael Oliver játékvezető, mindháromszor a West Ham volt a kárvallott.

A találkozón gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben Marko Arnautovic, a hazaiak osztrák támadója kétszer is betalált, de mindkétszer les miatt – helyesen – érvénytelenítette a találatot Michael Oliver játékvezető, aki a múlt heti Real Madrid–Juventus BL-negyeddöntő hajrájában megadott büntető miatt rengeteg fenyegetést kapott az elmúlt napokban.

A két lesgólt követően az utolsó 20 percre csereként pályára lépett a korábbi angol válogatott támadó, Peter Crouch a vendégeknél, és szűk tíz perc játék után Xherdan Shaqiri Joe Hartról kipattanó lövése nyomán közelről a hálóba pofozta a labdát, 0–1.

Ezzel Crouch megtörte november és 20 bajnoki óta tartó góltalansági sorozatát, ráadásul 44. Stoke-mezben szerzett PL-góljával klubja csúcstartója lett.

A hórihorgas támadó öröme nem lehetett felhőtlen, győzelemnek nem örülhetett, a 90. percben érkezett ugyanis egy másik korábbi angol válogatott csatár, Andy Carroll, aki Aaron Cresswell felívelése után kapásból zúdította a labdát a jobb alsó sarokba, 1–1.

A meccsnek azonban még nem volt vége, maradt még egy érvénytelen találat a végére, Oliver játékvezető Chicharito góljába sípolt bele a 92. percben, vagyis három WHU-gólt vont vissza, így vélhetően a hazai drukkerek sem feltétlenül zárják majd a szívükbe...