PL: ötgólos meccsen verte meg a Chelsea a Crystal Palace-t

2020.07.07. 20:56
A Chelsea legyőzte a Crystal Palace-t (Fotó: AFP)
A Chelsea 3–2-re legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában.

A Chelsea már a hatodik percben megszerezte a vezetést: Willian ment el a jobb szélen, laposan középre adott passzából pedig Olivier Giroud öt méterről a hazai kapuba lőtt.

A 27. percben a nagyszerű formában lévő Christian Pulisic ünnepelhetett– az amerikai tehetség Willian átadása után egy az egyben lecselezte a védőjét, majd ballal óriási gólt akasztott a kapu jobb felső sarkába.

A 34. percben szépített a Crystal Palace! A hazaiaktól Wilfried Zaha vállalkozott lövésre mintegy 23 méterről, óriási bombájánál esélye sem volt Kepának, a labda a bal felsőbe zúdult (1–2).

A második félidőben nem játszott annyira veszélyesen a Chelsea, a Palace viszont kinyílt, amit Frank Lampard alakulata ki is használt: a 71. percben a csereként beálló Tammy Abraham lőtte ki tíz méterről mesteri pontossággal a jobb alsót (1–3), egy perccel később viszont Christian Benteke szépíteni tudott. 2–3

A hazaiak a hajrában kapufáig is eljutottak, egyenlíteniük azonban már nem sikerült, így a Chelsea 3–2-re megnyerte a találkozót.

A Watfordnak három pontot ért Danny Welbeck csodálatos ollózása a Norwich ellen, amely az újabb vereségével közel került a kieséshez.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Crystal Palace–Chelsea 2–3(Zaha 34., C. Benteke 72., ill. Giroud 6., Pulisic 27., Abraham 71.)
Watford–Norwich City 2–1 (C. Dawson 10., Welbeck 55., ill. Buendia 4.)