PL: nagyszerű gólokkal Leicester-siker; a Spurs nyerte a „BL-csatát”

B. A.B. A.
2022.03.20. 19:40
Szon Hung Min duplázott, nyert a Tottenham (Fotó: AFP)
A Leicester City 2–1-re legyőzte a Brentfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában. A későbbi mérkőzésen a Tottenham otthon tartotta a három pontot a West Ham United ellen.

Csodás gólokkal került kétgólos előnybe a Leicester City a Brentford elleni bajnoki első félidejében: előbb Timothy Castagne lőtte ki 17 méterről a bal felső sarkot, majd James Maddison tekert a jobb felsőbe szabadrúgásból nem sokkal messzebbről (2–0).

Maddisonnak ez volt a hatodik szabadrúgásgólja a Premier League-ben, a tizenhatoson kívülről pedig tizenharmadszor volt eredményes a 2018–2019-es idény kezdete óta – ez utóbbit tekintve nincs nála jobb játékos, James Ward-Prowse-t (12) előzte meg.

A Brentford erejéből csak a szépítésre futotta a hajrában, így a Leicester otthon tartotta a három pontot (2–1).

A Tottenhamre fontos mérkőzés várt, Antonio Conte csapata a szintén a BL-szereplést jelentő negyedik helyre hajtó West Ham Unitedet látta vendégül. A londoni derbi hazai sikerrel zárult, a Spurs nyerőembere az a Szon Hung Min volt, aki két gólja mellett a vezetést jelentő első találatban, Kurt Zouma öngóljában is fontos szerepet játszott (3–1). Győzelmével a Tottenham megelőzte a Manchester Unitedet, és három pontra megközelítette az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Arsenalt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Leicester City–Brentford 2–1
(Castagne 20., Maddison 33., ill. Wissa 85.)
Tottenham Hotspur–West Ham United 3–1 (Zouma 9. – öngól, Szon Hung Min 24., 88., ill. Benrahma 35.)
Szombat
Aston Villa–Arsenal 0–1 (Saka 30.)
Péntek
Wolverhampton Wanderers–Leeds United 2–3 (Jonny 26., Trincao 45+11., ill. J. Harrison 63., Rodrigo 66., L. Ayling 90+1.)

A forduló többi mérkőzését az FA-kupa aktuális eseményei miatt elhalasztották.

1. Manchester City 29 22 4 3 68–18 +50 70
2. Liverpool 29 21 6 2 75–20 +55 69
3. Chelsea 28 17 8 3 57–19 +38 59
4. Arsenal 28 17 3 8 44–31 +13 54
5. Tottenham 29 16 3 10 47–36 +11 51
6. Manchester United 29 14 8 7 48–40 +8 50
7. West Ham 30 14 6 10 49–39 +10 48
8. Wolverhampton 30 14 4 12 31–26 +5 46