PL: két bealvás, büntetőrontás, 92. perces gól, de a VAR közbeszólt

B. L.B. L.
2020.11.30. 22:57
Az Aston Villa kikapott a West Ham United otthonában (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának záró mérkőzésén a West Ham United otthon 2–1-re legyőzte az Aston Villát.

A házigazda alaposan bekezdett, és már a 2. percben vezetett, Jarrod Bowen szöglete után Angelo Ogbonna fejelt közelről a kapuba (1–0).

Az éledező vendégek a félidő derekán Jack Grealish megpattanó lövésével egyenlítettek, de a fordulást követően ismét rögvest hátrányba kerültek, Mohamed Szaid Benrahma lágy labdáját Bowen stukkolta a kapuba (2–1).

Bő egyórányi játékot követően Trezeguet ordító ziccerben nem találta el jól a labdát, így Lukasz Fabianski védeni tudott, majd az általa kiharcolt tizenegyest Ollie Watkins a lécre bombázta.

A 92. percben jöhetett volna a dráma, Watkins berobbanva bevette a West Ham kapuját, de centikkel lesen helyezkedett, így nincs Villa-pontmentés.

ANGOL PREMIER LEAGUE

10. FORDULÓ
Leicester City–Fulham 1–2 (Barnes 86., ill. Lookman 30., Cavaleiro 38. – 11-esből)
West Ham United–Aston Villa 2–1 (Ogbonna 2., Bowen 46., ill. Grealish 25.)

1. Tottenham 10 6 3 1 21–9 +12 21
2. Liverpool 10 6 3 1 22–17 +5 21
3. Chelsea 10 5 4 1 22–10 +12 19
4. Leicester City 10 6 4 19–14 +5 18
5. West Ham 10 5 2 3 17–11 +6 17
6. Southampton 10 5 2 3 19–16 +3 17
7. Wolverhampton 10 5 2 3 11–11 0 17