PL: Havertz több nagy helyzetet elpuskázott, a Chelsea nem bírt a Leedsszel

K. T. I.K. T. I.
2021.03.13. 15:26
Kai Havertz az első félidőben több nagy lehetőséget is kihagyott a Leeds ellen (Fotó: AFP)
A Chelsea gól nélküli döntetlent játszott a Leeds United otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójában.

A Leeds Uniteddel csupán másodszor fordult elő, hogy Marcelo Bielsa irányítása mellett egy élvonalbeli meccsen csupán egy kaput eltaláló gólszerzési kísérlete legyen az első 45 perc alatt. Persze rögvest más a leányzó fekvése, ha hozzátesszük, hogy csak Édouard Mendy bravúrján (és ujjhegyén) múlt, hogy az a lövés végül a kapufáról kifelé pattanjon és ne a hálóban kössön ki. Emellett egy gól is összejött, ám les miatt a játékvezető nem adta meg Tyler Roberts találatát.

A másik oldalon is akadt egy kapufa, igaz, azt is a Leeds-játékosok „lőtték”: a menteni igyekvő hazai védő a saját csapattársát trafálta el a labdával, az pedig gellert kapva a keresztlécről pattant Illan Meslier kezei közé. Ha ezt nem számoljuk, a Chelsea legnagyobb lehetőségei Kai Havertz nevéhez főződnek, a német középpályás már a 6. percben a kapusba pöckölt egy centerezést, alig 6 méterről, majd a játékrész hajrájában Hakim Zijes labdáját követően lőtt jobb lábbal – de Meslier ezt is védeni tudta.

A második félidőre még lüktetőbbé vált a játék, egy újabb ígéretes Zijes labda után Havertz fejelt három méterről a kapu mellé, míg a másik tizenhatoson belül Raphinha tudott veszélyeztetni, 6-7 méterről eleresztett, kissé eltört lövését követően Mendy nyúlt vissza bravúrosan a mozgásával ellentétes irányba, balra pattanó labdáért és paskolta azt ki a kapu torkából röplabdásokat idéző mozdulattal.

Hiába volt jó az iram, gól a későbbiekben sem született, a Chelsea zsinórban a 10. bajnokiján is veretlen maradt – ezzel a januárban kinevezett menedzser, Thomas Tuchel irányítása mellett hét győzelemmel és három döntetlennel áll a ligában.