PL: góleső Manchesterben, az MU fél tucatot szórt a Leedsnek

B. A.B. A.
2020.12.20. 19:24
Scott McTominay három perc alatt duplázott (Fotó: AFP)
A Manchester United 6–2-re kiütötte a Leeds Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A Manchester United Leeds elleni hazai mérlege optimizmusra adott okot a vasárnapi összecsapást megelőzően, de ilyen kezdésre talán a „vörös ördögök” szurkolói sem számítottak: Scott McTominay már a 2. percben kilőtte a bal alsót, majd egy perccel később Anthony Martial passza után is betalált (2–0). Ezzel a skót középpályás lett a Premier League történetének első olyan játékosa, akinek az első három perc elég volt a duplázáshoz egy PL-meccsen.

A Leeds szinte azonnal szépíthetett volna, Patrick Bamford tekerése azonban elsuhant a bal kapufa mellett. Az óriási adok-kapokból ismételten az MU jött ki jobban, és ezzel el is döntötte a három pont sorsát: a labda Bruno Fernandes elé került, aki nem totojázott, kíméletlenül kilőtte a jobb sarkot (3–0). A manchesteri együttes húsz perc leforgása alatt háromszor mattolta ellenfelét, ilyenre legutóbb 2006 augusztusában volt képes az angol élvonalban, akkor a Fulham ellen csak 16 perc kellett neki.

A szünet előtt egy-egy gól esett még, a 37. percben Victor Lindelöf talált be közelről, majd nem sokkal később Liam Cooper szépített (4–1). A Leeds United történelme során először kapott négy gólt az első félidőben a Premier League-ben – ez korábban 481 meccsen nem fordult elő...

A fordulás után sem vettek vissza az iramból a csapatok, több kihagyott helyzet után Daniel James növelte az MU előnyét – a walesi 33 bajnoki után talált be ismét –, majd Bruno Fernandes tizenegyesből is bevette Illan Meslier kapuját (6–1).

Stuart Dallas szemrevaló gólja szépségtapasznak sem nevezhető, a hátralévő időben lehetőségek sorát elpuskázó Manchester United nagy pofont adott Marcelo Bielsa csapatának, és jobb gólkülönbségének köszönthetően átvette a dobogó alsó fokát az Evertontól (6–2).

PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
Manchester United–Leeds United 6–2 (McTominay 2., 3., Bruno Fernandes 20., 70. – a másodikat 11-esből, Lindelöf 37., D. James 66., ill. Cooper 42., Dallas 73.)
Korábban
Brighton–Sheffield United 1–1 (Welbeck 87., ill. Bogle 63.)
Tottenham–Leicester City 0–2 (Vardy 45+4. – 11-esből, Alderweireld 59. – öngól)
Később
20.15: West Bromwich Albion–Aston Villa (Tv: Spíler1)
Hétfő
18.30:
Burnley–Wolverhampton Wanderers (Tv: Digi Sport1)
21.00: Chelsea–West Ham United (Tv: Spíler1)
Szombat

Crystal PalaceLiverpool 0–7 (Minamino 3., Mané 35., Firmino 44., 68., J. Henderson 52., Szalah 81., 84.)
Southampton–Manchester City 0–1 (Sterling 16.)
Everton–Arsenal 2–1
(Holding 22. – öngól, Mina 45., ill. Pépé 35.)

Newcastle United–Fulham 1–1
(Wilson 64. – 11-esből, ill. Ritchie 42. – öngól)

1. Liverpool 14 9 4 1 36–19 +17 31
2. Leicester City 14 9 5 26–17 +9 27
3. Manchester United 13 8 2 3 28–21 +7 26
4. Everton 14 8 2 4 25–19 +6 26
5. Tottenham 14 7 4 3 25–14 +11 25