Sorozatban harmadszor tölti a PL élén a karácsonyt a Liverpool

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.12.19. 13:25
Még a nagy Gary Cahill sem bírt ma a liverpooli támadókkal (Fotó: AFP)
Az angol Premier League-ben Liverpool lemosta idegenben a pályáról a Crystal Palace-t, 7–0-ra nyert Londonban a 14. fordulóban!
ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
Crystal Palace–Liverpool 0–7(0–3)

London,Selhurst Park,zárt kapuk mögött.V:Moss
Crystal:Guaita – Clyne, Kouyaté (Tomkins, 63.), G. Cahill, Van Aanholt – Schlupp, Milivojevics, McArthur (Riedewald, 74.), Eze (Batshuyai, 70.) – J. Ayew, Zaha.Menedzser:Roy Hodgson
Liverpool:Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Fabinho, Robertson – N. Keita, J. Henderson, Wijnaldum (Cu. Jones, 70.) – Minamino, Firmino (Oxlade-Chamberlain, 74.), Mané ( Szalah, 57.).Menedzser:Jürgen Klopp

Gólszerző:Minamino (3.), Mané (35.), Firmino (44., 68.), J. Henderson (52.), Szalah (81., 84.)

Azzal a tervvel lépett pályára a Liverpool a Crystal Palace ellen, hogy sorozatban hetedik alkalommal nyer itt, és így a PL élén karácsonyozik – a Mohamed Szalah helyén játszó Minamino Takumi a harmadik percben gólt lőtt, és ez megadta a mérkőzés alaphangját.

A japánnak ez volt az első találata a Pool színeiben a bajnokságban, a hazaiak volt liverpooli különítményéből a kispadon Roy Hodgson ült, Nathaniel Clyne játszott (éppen ő hibázott Minamino gólja előtt), de Mamadou Sakho, Christian Benteke és Martin Kelly nem léphetett pályára. Lassan épült fel a hazaiak támadójátéka a „gólsokkot” követően, de a félidő felénél Jordan Ayew már ziccerbe került, ám elrontotta, majd a holland Jeffrey Schlupp fejelt az ötösről túl közel Alissonhoz – Sadio Mané azonban egy gyors helyzetfelismeréssel megmutatta, hogy ki az úr a stadionban.

Hogy végképpen lelombozódjanak a londoniak, arról Roberto Firmino gondoskodott, aki már a félidőre eldöntötte a három pont sorsát, majd a pihenőt követően Jordan Hendersongyors góllal négygólosra növelte a két csapat közötti különbséget.

Nagyon ment a Poolnak, Mané ezért volt nagyon ideges, amikor lecserélte Jürgen Klopp Szalahra. Mané előbb kihagyott egy ziccert, majd megtette ezt Minamino is, Szalah remek keresztpasszát azonban már gólra váltotta Roberto Firmino. Klopp lecserélte pár alapemberét, kollégája pályára küldte Michy Batshuayit és a holland válogatott Jairo Riedewaldot, a vendégeknél Alex Oxlade-Chamberlain most léphetett pályára először az idényben! És ha már ott volt, adott egy gólpasszt Mohamed Szalahnak, aki előtte fejjel is betalált: nulla hét lett a vége, finoman szólva is díszlépésben nyert Londonban a címvédő!0–7

A Pool PL-mestere immáron...

Volt ennél nagyobb idegenbeli Pool-siker is. Itt, 1989-ben!

90+1. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Egy percecske a ráadás. Cahillt kellett ápolni az imént.

90. perc Tomkins 14-ről jobbal majdnem a jobb alsóba lő, de hatalmasat véd Giuaita. Öngólhelyzet!

A Klopp-éra idegenbeli Pool-rekordja.

84. PERC EZ IS BENT VAN, Ox passza után MOHAMED SZALAH a 16-os jobb sarka elől ballal a jobb felső sarokba varázsolja a labdát. 0–7!

82. perc Ayew szépíthetne, de megbukik az ötös bal sarka előtt labdakezelésből.

81. PERC ITT A HATODIK, MOHAMED SZALAH! Arnold jobb oldali sarokrúgása után Matip fejel az ötösről a kapu elé, Szalah a jobb sarokba fejel, Guaita hozzáér még a félmagasan szálló labdához, de nem háríthat. Nincs még ma védése a spanyol bravúrkapusnak: 0–6!

A Sasok előző hat sikeréből 5 is egygólos volt, erre ma már csak igen halvány az esély... Nagyon úgy néz ki, Roy Hodgson a hatodik bajnokiját is lebukja a Pool ellen aktuális csapatával, azaz amióta eljött onnan, mindig vereséget szenvedett!

74. perc Még egy hazai csere, McArthur megy le, Jairo Riedewald váltja, a másik oldalon Alex Oxlade-Chamberlain áll be, ez első meccse ebben az idényben. Firmino le.

A Sasok csak kettőt nyertek meg utóbbi 11 hazai meccsükből, immáron 19 meccsen nem nyertek top6-os ellenféllel szemben.

70. perc Curtis Jones be, Wijnaldum le, Ezét meg Michy Batshuayi váltja a másik oldalon, szélső helyett ék.

Oh, my God! Ezt mondta a gólra Klopp. Hodgsont most nem idéznénk.

68. PERC ITT AZ ÖTÖDIK, ROBERTO FIRMINO az ötös bal sarka elől ballal a kapu közepébe emel Szalah keresztpassza után. 0–5!

64. perc A 200. PL-meccsét vívó Van Anholt lő ballal a jobb alsó mellé 16-ról, kissé balról.

Pedig decemberben még veretlen a CP, egy sikerrel és két iksszel, és ez a klubtörténelem legjobb első 13 mérkőzése, 18 ponttal összesen. Nem is lesz több ma...

63. perc Kouyaté le, James Tomkins váltja. Védőcsere.

59. perc Majdnem eggyel több, de Keita remek passzát jobbal a bal alsó mellé küldi Minamino.

E két csapat utóbbi négy mérkőzésén 18 gól született.

57. perc Mané most még idegesebb, mert le kell mennie, Mohamed Szalah váltja. Luxuscsere.

56. perc Mané a bal alsó melé lő az ötös elől. Nem minden papsajt.

52. PERC ÉS MOST SEM FOG, JORDAN HENDERSON jobbal a jobb alsóba lő Arnold passza után kissé jobbról, 21 méterről. 0–4!

A Palace utoljára 2014 őszén nyert odahaza a Pool ellen.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból
Sadio Mané 10
Ian Rush 7
Steve McManaman 5
Dwight Gayle 4
Mohamed Szalah 4

Mané: 13 meccs a CP ellen, 10 góllal és 2 gólpasszal.

45+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS ELSŐ FÉLIDEJE! Szakadó esőben.

45+2. perc Nathaniel Clyne kap sárga lapot Minamino ellökéséért, és szabadrúgás 17 méterről, Arnold jobbal nem sokkal lő a bal felső fölé.

44. PERC NULLA HÁROM, ROBERTO FIRMINO IS BETALÁL!Robertson bal oldali beadását jobbal elegánsan a bal alsóba teszi középről, hét méterről, élményszámba menő levétel után: 0–3!

40. perc Eze szögletét kifejeli Cahill elől Fabinho, majd Schlupp passzát Zaha jobbal az ötös jobb sarka elől a rövid felső mellé küldi.

A 10. Mané-gól a Palace-nak, ő a londoniak legnagyobb mumusa immáron.

35. PERC NULLA KETTŐ, SADIO MANÉ a jobb alsóba lő 14 méterről, kissé balról, Firmino passza után. 0–2!

A Liverpool csak egyet bukott el utóbbi 13 londoni meccséből, 4 iksz mellett, az előző idényben az Arsenal verte. Klopp-pal 27 londoni bajnokiból csak négyszer kapott ki a Pool: West Ham, a Tottenham, a Chelsea és az Arsenal otthonában, egyszer-egyszer!

32. perc Schlupp fejel Matip és Henderson elől a léc alá majdnem az ötösről, de véd Alisson. Eze adott be előtte balról.

31. perc Zaha megindul a balon, de ment előle Fabinho.

28. perc ZICCER!
Eze jobb oldali beadását Ayew az ötös bal sarka elől a kapus ölébe fejeli. De lesről minden bizonnyal. Van Anholt indítja Minaminót, szereli a támadót lövés közben már Clyne.

A Crystal Palace sorozatban 15. Pool elleni bajnokiján kap gólt.

24. perc Cahill tisztázza jobbal az ötösön Firimino elől Robertson ballábas beadását. Henderson beadása Guaitáé. A kidobással megindul Schlupp, de olyan gyors, hogy a tempóját nem bírja követni a labda. Matip örül.

23. perc ZICCER, Ayew nem lő az ötös jobb sarka elől, inkább középre passzol Zahának, pontosabban Zaha mögé, így oda a lehetőség!

16. perc Alisson ment lábbal Zaha elől, McArthur a felezőről jobbal kapura lő, de véd a visszafutó brazil kapus.

Minamino: 29 meccs a Poolban, 4 góllal. Ugyebár ez volt akkor az első a PL-ben, a BL-ben góltalan.

12. perc Fabinho ment a bal sarok és Ayew elől Zaha bal oldali beadását követően.

9. perc A gól óta mezőnyjáték, egy hazai kornert kifejel Fabinho Cahill elől, majd Arnoldnak odatalpal Cahill, de nincs sárga lap.

A Pool sorozatban hetedszer nyerhet itt, csak a Norwich (7, folyamatban lévő sorozat) ellen rosszabb vendég.

Minamino a 8. idénybeli bajnokiján megszerezte első gólját, 3-szor már betalált az idényben, a Ligakupában és a hazai Szuperkupában.

A CP csak egyszer nem kapott gólt legutóbbi 22 mérkőzésén. Széria.

A kamera azonnal Szalahot mutatta, Jota ugyebár sérült, Origi kispados.

3. PERC VEZET A POOL, MINAMINO TAKUMI betalál, Mané jobb oldali beadása és egy csel után az ötös elől jobbal a jobb alsóba lő. Védhetetlen: 0–1! Éppen Clyne-t ültette le egy szép csellel a lövés előtt.

2. perc Cahill ment középen Firmino elől Mané beadása után, a bekk éppen ma lett 35 esztendős.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek piros-fekete mezben és fekete nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 56 mérkőzés, 14 londoni és 30 liverpooli sikerrei, 56, ill. 110 rúgott góllal.

1970, Peter Wall

A hazaiaktól Wayne Hennessey, Nathan Ferguson, Martin Kelly, Mamadou Sakho és Connor Wickham nem bevethető, a vendégektől James Milner, Thiago Alcántara, Xherdan Shaqiri, Diogo Jota, Alex Oxlade-Chamberlain, Virgil van Dijk és Joe Gomez maródi.

Renato Sanches a jelenlegi idényben nyolc meccsen egyszer volt eredményes. Jelenleg sérülésből lábadozik. December végére épülhet fel. Piaci értékét épp 20 millió euróra teszi a Transfermarkt.

Sanches karrierje igazi csodagyereket idézően indult. A 2016-os Európa-bajnokságon már a győztes portugál csapat tagja volt. A torna legjobb fiatal játékosának is megválasztották. A Benficától a Bayern szerezte meg, a bajorok 35 millió eurót sem sajnáltak érte. Ám Münchenben nem lett alapember, három idény alatt csupán 35 bajnokin kapott lehetőséget, így 2018 nyarán kölcsönadták a Swansea Citynek. 2019-ben pedig a Lille 20 millió euróért cserébe megvásárolta a játékjogát.

A Le 10 Sport azt írja, a portugál futballista hosszabb távon Georginio Wijnaldum alternatívája lehetne az Anfield Roadon. A labdarúgónak ugyanis nyáron kifut a szerződése és várhatóan a meghosszabbítása helyett a Barcelonához ír majd alá.

Francia lapinformációk szerint a Liverpool szeretné megszerezni a Lille 23 esztendős középpályását, Renato Sanchest.

„Ha én viselkednék így, biztosan elküldenek a kispadtól. Elvegyem a táblát a negyedik játékvezetőtől, hogy bebizonyítsam? Nem arra utalok, hogy Klopp átlépi a határt, hanem arra, hogy valamiért velem másképp bánnak. Ez pedig szomorú…”

„Azt mondtam neki, a jobb csapat veszített. Klopp nem értett ezzel egyet, de ez az ő véleménye” – így José Mourinho, aki ezután rátért Jürgen Klopp viselkedésére.

A kétszeres Bajnokok Ligája-győztes portugál tréner a lefújást követően elbeszélgetett Jürgen Klopp-pal. Az Amazon Prime megkérdezte, mi volt a téma.

„Elégedett vagyok a teljesítményünkkel. Erős ellenfél ellen nehéz mérkőzésen jól játszottak a srácok. El kellett volna döntenünk a találkozót. Két-három lehetőségünk volt erre. Örülök, hogy minden meccsen győzni akarunk. Néha azonban ez nem sikerülhet az ellenfél miatt.”

„Az egy ponttal sem lehetnénk elégedettek, mert volt esélyünk a győzelemre – idézi a Sky SportsJosé Mourinhót.Volt olyan időszak, amikor a Liverpool bajban volt, adott volt a lehetőség, hogy eldöntsük a három pont sorsát, ám nem éltünk vele. Általában az ilyen rangadókon ez megbosszulja magát. Azt hittem, az lesz a büntetésünk, hogy csak egy ponttal távozunk, ám még ez sem sikerült, ami csalódást keltő.”

Rangadót nyert a címvédő Liverpool az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Jürgen Klopp együttese hazai pályán Roberto Firmino 90. percben szerzett góljával 2–1-re legyőzte a Tottenhamet. José Mourinho, a londoniak menedzsere szerint a jobb csapat kapott ki.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A CRYSTAL PALACE–LIVERPOOL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!