Őrület Liverpoolban, már Kerkez nélkül fordított hatalmasat a Bournemouth

H. Á.H. Á.
2024.08.31. 18:28
Végül Sinisterra fejese szállította a három pontot (Fotó: Getty Images)
Még a Premier League-ben is viszonylag ritkán fordul elő olyasmi, amit a Kerkez Milost is foglalkoztató Bournemouth hajtott végre az Everton otthonában a 3. forduló szombati játéknapján: a liverpooliak a gól nélküli első félidő után hamar kétgólos előnyre tettek szert, de a végén mégy egy pontnak sem örülhettek, miután a Bournemouth a 87. percben szépített, aztán egyenlített, végül megnyerte a mérkőzést.

Sokáig nem gondoltuk volna, hogy a PL harmadik fordulójának szombat délutáni programja után éppen az Everton–Bournemouth mérkőzés lesz, ami a legemlékezetesebbre sikerül, márpedig pont ez történt – dacára a gól nélküli első félidőnek. A másodikban viszont bekezdett az Everton és alig öt perc játék után Michael Keane megszerezte a vezetést a hazaiaknak, öt perccel később pedig Dominic Calvert-Lewin okos pöccintésével már kétgólos volt a hazai előny. Ki hitte volna ekkor, hogy a végén a liverpooliak pont nélkül hagyják el a Goodison Parkot? Talán már maguk a vendégek sem feltétlenül bíztak abban, hogy végül mégis pontot szerezhetnek, mindenesetre Andoni Iraola vezetőedző tripla cserét hajtott végre a félidő felénél – lekapta többek között Kerkez Milost is.

A rendes játékidő vége felé aztán egy elkeseredett támadás végén a balról beívelt labdát Antoine Semenyo pofozta közelről a kapuba és ezzel pillanatok alatt életet lehelt a Bournemouth pontszerzési reményeibe. Sőt, a hatperces ráadás második percében egy gyors kontra végén Lewis Cook érkezett remek ütemben Luis Sinisterra jobbról érkező beadására, s precíz fejessel egyenlített. S ha egy üzlet beindul... Fél perccel a jelzett hosszabbítás letelte előtt Justin Kluivert beívelt labdája üresen találta az előbb előkészítő kolumbiait, aki szép mozdulattal bólintott a kiszolgáltatott Jordan Pickford kapujába, ezzel kialakítva a vendégek sikerét jelentő 3–2-es végeredményt. Az Everton így három forduló után a tabella utolsó helyén szerénykedik három vereséggel, mínusz nyolcas gólkülönbséggel.

Noha nem először fordul elő a Premier League történelme során, hogy egy csapat két gól előnyről végül vereséget szenved, ezek közül egyik sem vezetett olyan sokáig – vagyis a 87. percig –, mint most az Everton, mielőtt végül összeomlott volna és pont nélkül zárta a mérkőzést.

Megszerezte első pontját az új idényben a Wolverhampton, amely úgy játszott 1–1-es döntetlent a Nottingham Forest otthonában, hogy a végeredmény már a 12. percben kialakult: Chris Wood góljára két percen belül válaszolt Jean-Ricner Bellegarde.

Pontnak még nem, de gólnak már örülhetett a Southampton, más kérdés, hogy Szugavara Jukinari pályafutásának első PL-találata a 95. percben érkezett a Brentford otthonában, amikor a hazaiak már hárommal vezettek, s be is húzták a három pontot.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Brentford–Southampton 3–1 (Mbeumo 43., 65., Wissa 69., ill. Szugavara 90+5.)
Everton–Bournemouth 2–3 (Keane 50., Calvert-Lewin 57., ill. Semenyo 87., Cook 90+2.., Sinisterra 90+6.)
Ipswich Town–Fulham 1–1 (Delap 15., ill. A. Traoré 32.)
Leicester City–Aston Villa 1–2  (Bounanotte 73., ill. Am. Onana 28., Durán 64.)
Nottingham Forest–Wolverhampton 1–1 (Wood 10., ill. Bellegarde 12.)