Kerkez kiharcolt egy büntetőt, de az Aston Villa legyőzte a Bournemoutht

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.04.21. 18:02
Kerkez Milosnak (középen) kulcsszerepet vállalt a Bournemouth góljában (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában a Kerkez Milossal felálló Bournemouth 3–1-re kikapott az Aston Villa otthonában, míg a Crystal Palace 5–2-re nyert a West Ham United ellen.

CRYSTAL PALACE–WEST HAM UNITED

Bombaerősen kezdett a Crystal Palace a West Ham United ellen, Michael Olise fejese révén már a 7. percben vezetést szerzett. Nem sokkal később a kezdőkörnél szerzett labdát a Palace, Jean-Phillipe Mateta lövésénél védett még Lukasz Fabianski, a kipattanót viszont Eberechi Eze akrobatikus, félollós mozdulattal a kapuba juttatta (2–0). Pár perc elteltével jött a harmadik: Emerson a középre tett labdát szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába juttatta. Azonban még itt sem álltak meg a hazaiak, a 31. percben Mateta az ötösről megszerezte a Crystal Palace negyedik gólját is. A West Ham számára a szépségtapasz Michail Antonio gólja volt a félidő vége előtt.

A második félidő visszafogott tempója is hozott két gólt. Előbb Eze passzolt a védő lába között Matetához, aki kilőtte a jobb alsó sarkot a 64. percben, majd a találkozó végén Tyrick Mitchell öngólja állította be az 5–2-es végeredményt.

ASTON VILLA–BOURNEMOUTH

Kerkez Milos a vendégek kezdőjében kapott helyet, és nagy szerepe volt a Bournemouth vezető góljának megszerzésében. A 29. percben a magyar válogatott védőt szabálytalanul állították meg a 16-oson belül, Dominic Solanke pedig értékesítette a büntetőt. A hazaiak még az első félidő hosszabbításában gyors kontra végén egyenlítettek, Morgan Rogers volt eredményes.

A második játékrészben már a hazaiak domináltak, ennek eredményeképpen Ollie Watkins passzából Moussa Diaby talált be, vezetéshez juttatva a Villát. Nem sokkal később jöhetett volna a vendégek egyenlítő gólja, de Emiliano Martínez bravúrosan védte Dango Ouattara bal felső sarokba tartó fejesét. A 78. percben Watkins ismét az előkészítésben jeleskedett, Leon Bailey pedig az üres kapuba találva beállította a 3–1-es végeredményt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Aston Villa–Bournemouth 3–1 (Rogers 45+1., Diaby 57., Bailey 78., ill. Solanke 31. – 11-esből)
Crystal Palace–West Ham United 5–2 (Olise 7., Eze 16., Emerson 20. – öngól, Mateta 31., 64., ill. Antonio 40., Mitchell 89. – öngól)
Everton–Nottingham Forest 2–0 (Gueye 29., McNeil 76.)
KÉSŐBB
17.30: Fulham–Liverpool (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Luton–Brentford 1–5 (Berry 90+2., ill. Wissa 24., 45+1., Pinnock 62., Lewis-Potter 64., Schade 86.)
Sheffield United–Burnley 1–4 (Hamer 52., ill. Bruun Larsen 38., Assignon 40., Foster 58., J. Gudmundsson 71.)
Wolverhampton–Arsenal 0–2 (Trossard 45., Ödegaard 90+5.)