A Premier League független testülete szerint is hibázott a VAR a Forest kárára

B. D. K.B. D. K.
2024.04.30. 13:02
Ashley Young ezt a kezezést is megúszta (Fotó: Getty Images)
Mint beszámoltunk róla, az április 21-én 2–0-s hazai győzelemmel végződő Everton–Nottingham Forest angol élvonalbeli labdarúgó-bajnoki után a vendégek három meg nem ítélt büntetőt is számonkértek a játékvezetőn és a videobírón. A klub X-bejegyzésben tudtatta, hogy a játékvezetők szervezetéhez (PGMOL) fordul, külön kiemelve, hogy a VAR-t kezelő Stuart Attwell a szintén a kiesés elől menekülő Luton Town szurkolója. A Premier League egy független testülete, amely az előző idény kezdetet óta ilyen kiemelt jelentőségű szituációkban szokott állást foglalni, most külön elemezte az ominózus eseteket.

Az öt főből álló testület (három korábbi játékos vagy edző, valamint egy-egy képviselő a Premier League-ből és a játékvezetők szervezetéből) megállapította, hogy a Forest által megnevezett három esetnél csak egyszer született rossz döntés, vagyis az 55. percben (1–0-s Everton-vezetésnél) Ashley Young (harmadik kétséges) megmozdulása után büntetőt kellett volna kapniuk a vendégeknek – hívta fel a figyelmet az ESPN.

A 44. percben látott kezezésnél 3:2 arányban úgy látták, jó döntést hozott a bíró, és mind az öten úgy vélekedtek, hogy egy ilyen szubjektív döntésnél nem kell kihívnia a VAR-szobának a játékvezetőt.

Evangelosz Marinakisz, a Forest görög tulajdonosa is dühös volt, mert úgy érezte, csapata három tizenegyest is kaphatott volna, azonban a VAR egyszer sem küldte a monitorhoz Anthony Taylor játékvezetőt.

A Nottingham egyébként azt kérte, hogy a mérkőzésen készült VAR-hangfelvételeket hozzák nyilvánosságra a teljes átláthatóság érdekében. Továbbá szeretnék elérni, hogy a liga átgondolja a játékvezetők kiküldetési szabályát.