PL: az Arsenal vereséggel, a Tottenham győzelemmel zárta 2023-at

CS. M.CS. M.
2023.12.31. 17:08
Meglepetés az újév előtt: kikapott az Arsenal (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal 2–1-re kikapott a Fulhamtől, míg a Tottenham 3–1-re legyőzte az AFC Bournemoutht december 31-én, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójában.

FULHAM–ARSENAL 2–1

Öt perc, mindössze ennyi kellett Mikel Arteta csapatának, hogy megszerezze a vezetést: Bukayo Saka vágta be közelről a kipattanó labdát. Nos, ezzel korántsem volt vége, hiszen a Fulham jó néhány életképes támadást vezetett, s a 29. percben egyenlített is: Willian átadására Raúl Jiménez érkezett a hosszún (1–1).

A második félidőt mezőnyfölény tekintetében ugyan uralta az Arsenal, a helyzetek kialakításában ismét a Fulham bizonyult jobbnak, s a 60. percben a vezetést is megszerezte. Próbálkozott az Arsenal, de a hajrában is sokszor kellett a védekezésre figyelnie, így fordítani, de még egyenlíteni sem tudott.

TOTTENHAM HOTSPUR–AFC BOURNEMOUTH 3–1

A sérült Kerkez Milos nélkül felálló, egyébként remek formának örvendő AFC Bournemouth ezúttal tehetetlennek bizonyult a Tottenham ellen, amelyben Pape Matar Sarr, Szon Hung Min és Richarlison is betalált. A hajrában a vendégek is szépítettek, így alakult ki a végeredmény.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Fulham–Arsenal 2–1
(Jiménez 29., De Cordova-Reid 60., ill. Saka 5.)
Tottenham Hotspur–AFC Bournemouth 3–1(P. Sarr 9., Szon Hung Min 72., Richarlison 80., ill. A. Scott 84.)

KORÁBBAN
Nottingham–Manchester United 2–1
(N. Domínguez 64., Gibbs-White 82., ill. Rashford 78.)
Luton Town–Chelsea 2–3 (Barkley 80., Adebayo 87., ill. Palmer 12., 70., Madueke 37.)
Aston Villa–Burnley 3–2 (Bailey 29., Diaby 42., Douglas Luiz 89. – 11-esből, ill. Amdouni 31., Foster 72.)
Kiállítva: Sander Berge (56., Burnley)
Crystal Palace–Brentford 3–1 (Olise 14., 58., Eze 39., ill. Lewis-Potter 2.)
Manchester City–Sheffield United 2–0 (Rodri 14., J. Álvarez 61.)
Wolverhampton Wanderers–Everton 3–0 (Kilman 25., Cunha 53., Dawson 61.)