PL: történelmi rossz kezdés az MU-tól; az Arsenal megint az 1. percben kapott gólt

B. D. K.B. D. K.
2023.08.27. 12:26
Mint beszámoltunk róla, a Manchester United nyert, az Arsenal viszont csak egy pontot tartott otthon az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójának szombati játéknapján. Most megmutatunk mindkét gárda kapcsán egy-egy érdekes statisztikát.

Az előző idény ezüstérmese már az első percben hátrányba került az Emiratesben a Fulham ellen. Az Arsenal az elmúlt kilenc hazai bajnokiján már harmadszor kapott gólt ilyen korán.

Az előző kiírás bronzérmese jobban kezdett londoni riválisánál, hiszen már az első percben eltalálta a Nottingham Forest kapuját. Az más kérdés, hogy a szögletből kontra és gól lett, aztán a 4. percben már 0–2 állt az eredményjelzőn. A Manchester United a Premier League-ben még sosem került ilyen gyorsan kétgólos hátrányba, de Erik ten Hag együttese így is tudott győzni.

Mindkét meccset egy időben rendezték, és érdekes volt figyelni a találkozók alakulását. Az Arsenal került előbb hátrányba, de az MU a 4. percben már két góllal „égett”. Aztán a „vörös ördögök” feljöttek egyre, így a szünetre mindkét topcsapat egygólos hátránnyal vonult le. A kétgólról felálló United egyenlített előbb, de az „ágyúsok” fordítottak hamarabb. Mindkét csapat játszott gól és emberelőnyben, ám az Arsenal végül nem tudta megtartani az előnyét.

A két gárda jövő vasárnap éppen egymás ellen csap össze Londonban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK

Chelsea–Luton 3–0
(Streling 17., 68., N. Jackson 75.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
AFC Bournemouth–Tottenham Hotspur 0–2(Maddison 17., Kulusevski 63.)
Arsenal–Fulham 2–2(Saka 70. – 11-esből, Nketiah 72., ill. Andreas Pereira 1., Joao Palhinha 87.)
Kiállítva:C. Bassey(Fulham, 87.)
Brentford–Crystal Palace 1–1(Schade 18., ill. J. Andersen 76.)
Everton–Wolverhampton Wanderers 0–1 (Kalajdzic 87.)
Manchester United–Nottingham Forest 3–2(Eriksen 17., Casemiro 52., Bruno Fernandes 76. – 11-esből, ill. Awoniyi 2., Boly 4.)

Brighton & Hove Albion–West Ham United 1–3
(Gross 81., ill. Ward-Prowse 19., Bowen 58., Antonio 63.)