PL: nem bírt a Chelsea a Nottinghammel

B. A.B. A.
2023.01.01. 19:25
A Nottingham megérdemelten tartott otthon egy pontot (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójának zárómérkőzésén a Chelsea a Nottingham Forest ellen 1–1-s döntetlent játszott.

A Chelsea legutóbb 1997-ben kapott ki a Nottingham ellen, azóta az elmúlt hét egymás elleni találkozójukat egyaránt a londoniak nyerték.

Ezen a mérkőzésen is hamar megszerezték a vezetést a vendégek. A 16. percben Christian Pulisic adta középre a labdát, Mason Mount kísérlete a kapufáról pont Raheem Sterling elég pattant, aki közelről a kapuba passzolt. VIDEÓ ITT

A gól nem változtatott a játék képén. A Chelsea többet birtokolta a labdát, míg a Nottingham kontra támadásokkal próbált helyzeteket kialakítani.

A második félidőt a Nottingham kezdte jobban. Azonban Kepa Arrizabalaga pár percen belül előbb Taiwo Awoniyi majd Brennan Johnson lövését is hárítani tudta. Az 55. percben nem a kapus, hanem a kapufa mentette meg a Chelsea-t. Ryan Yates passzolt vissza a jobb oldalról, Morgan Gibbs-White kapáslövése a felsőlécen csattant. VIDEÓ ITT

A sok támadásnak meg is lett az eredménye. A 63. percben Gibbs-White szöglete után az elefántcsontparti Serge Aurier Kepa lábai közt a kapuba lőtte a labdát. VIDEÓ ITT

A mérkőzés további részében nem született gól, az első félidőben a Chelsea, a másokban a Nottingham volt jobb. A hazaiak 14 ponttal a 18. helyre jöttek fel, míg a vendégek 25 ponttal a 8. helyen állnak.

18. FORDULÓ
Nottingham Forest–Chelsea 1–1 (Aurier 63. ill. Sterling 16.)

Korábban
Bournemouth–Crystal Palace 0–2 (J. Ayew 19., Eze 36.)
Fulham–Southampton 2–1
(Ward-Prowse 32 – öngól, Palhinha 88., ill. Ward-Prowse 56.)
Manchester City–Everton 1–1
(Haaland 24., ill. Gray 64.)
Newcastle United–Leeds United 0–0

Wolverhampton–Manchester United 0–1 (Rashford 76.)
Liverpool–Leicester City 2–1
(Faes 38. – öngól, 45. – öngól, ill. Dewsbury-Hall 4.)
West Ham–Brentford 0–2
(Toney 18., Dasilva 43.)
Brighton–Arsenal 2–4 (Mitoma 65., Ferguson 77., ill. Saka 2., Ödegaard 39., Nketiah 47., Martinelli 71.)
Tottenham Hotspur–Aston Villa 0–2 (Buendía 50., Douglas Luiz 73.)