PL: világbajnok francia kapust szerződtetett a WHU – hivatalos

CS. M.CS. M.
Vágólapra másolva!
2021.07.29. 17:50
null
Areola az előző idényben a PL-ből kieső Fulham kapuját védte (Fotó: AFP)
A Premier League-ben szereplő West Ham United hivatalos oldalán jelentette be, hogy szerződtette a Paris Saint-Germaintől a francia labdarúgó-válogatott tagjaként 2018-ban világbajnoki címet nyerő Alphonse Areolát. A 28 éves játékos egyelőre kölcsönben igazolt Londonba.

 

Areola a Paris Saint-Germainnél nevelkedett, és 107 tétmeccsen pályára is lépett tétmérkőzésen a párizsiaknál, de kölcsönben szerepelt már a Lens, a Bastia és a Villarreal csapatánál is, sőt a Keylor Navas-üzlet keretében egy idényt a Real Madridban is eltöltött.

A 2020–2021-es idény kezdetén a PSG a Premier Leauge-ben szereplő Fulhamnek adta kölcsön, ott pedig az egész évad során kezdőnek számított, de a csapat kiesett az élvonalból. Areola ezt követően tért vissza Párizsba, de nem maradt ott sokáig, ugyanis a West Ham hivatalos oldalán közölte, hogy szerződtette.

A 2018-ban világbajnoki címet nyerő – de a tornán pályára nem lépő –, 28 éves kapus a West Hamhez is kölcsönben érkezett, s a londoniaknak opciójuk lesz a megvásárlására 2022 nyarán.

 


 

 

Legfrissebb hírek

A Bournemouth tartja magát Kerkez 45 millió fontos kivásárlási árához

Angol labdarúgás
11 órája

Az Arsenal meghosszabbította Gabriel Magalhaes szerződését – hivatalos

Angol labdarúgás
12 órája

Andrew Robertson is elmondta véleményét Kerkez Milos Liverpoolba igazolásáról

Angol labdarúgás
13 órája

Mohammed Kudust is kiszemelte a Chelsea – sajtóhír

Angol labdarúgás
15 órája

Az Opta elemzése szerint Kerkez Milos méltó utódja lehet Robertsonnak a Liverpoolban

Légiósok
2025.06.05. 15:02

Klausz Milán visszatér Zalaegerszegre, Gattuso távozott a Hajduk Splittől

Minden más foci
2025.06.05. 09:23

Támadót igazolt a Chelsea, a Real Madrid is csatárt nézett ki magának, a Barca az Espanyoltól vesz kapust

Minden más foci
2025.06.04. 23:38

Csatárt szerződtetett a Chelsea, nem sajnálta a pénzt a fiatal játékosra

Angol labdarúgás
2025.06.04. 22:55
Ezek is érdekelhetik