PL: Rafa Benítez lett az Everton menedzsere – hivatalos

Vágólapra másolva!
2021.06.30. 16:38
null
Rafa Benítiez lett az Everton menedzsere (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli Everton a hivatalos honlapján bejelentette, hogy Rafael Benítez veszi át a labdarúgócsapat irányítását.

 

A 61 esztendős spanyol edző három évre szóló megállapodást kötött a liverpooli csapattal, amely az előző idényben a tizedik helyen végzett a Premier League-ben Carlo Ancelottival a kispadon. Az olasz tréner a Real Madridhoz távozott.

Rafa Benítez számára nem ismeretlen az angol bajnokság és a város: 2004 és 2010 között az Everton városi riválisának, a Liverpoolnak volt a szakvezetője, majd 2016 és 2019 között a Newcastle Unitednél dolgozott. Benítez a Liverpoollal többek között FA-kupát és Bajnokok Ligáját nyert.

Benítez a második tréner, aki a Liverpoolnál és az Evertonnál is vezetőedzői állást kapott. Az első William Edward Barclay volt, aki 1888-ban és 1889-ben az Evertont, majd 1892 és 1896 között a Liverpoolt irányította.

Legfrissebb hírek

A Dallas Mavericks edzője is beszállt az Everton tulajdonosi körébe

Angol labdarúgás
16 perce

Szoboszlai: Bejutottunk egy döntőbe, de még nem nyertünk meg semmit

Angol labdarúgás
1 órája

Tizenhárom év után az idény végén távozik a Leicester City legendás gólgyárosa – hivatalos

Angol labdarúgás
5 órája

Csak ikszelt az Arsenal, de a Liverpool még így sem bajnok

Angol labdarúgás
19 órája

Rashford nem hiszi, hogy visszatér az MU-hoz, BL-csapatban játszana

Angol labdarúgás
Tegnap, 16:13

Mindenki játszani akar az Arsenalban, és nem csak azért, hogy a Liverpool ma még ne legyen bajnok

Labdarúgás
Tegnap, 12:50

Legyőzte az Aston Villát, nagy lépést tett a BL-indulás felé a Manchester City

Angol labdarúgás
2025.04.22. 23:02

Ange Postecoglou: Nem hiszem, hogy a motivációval van probléma

Angol labdarúgás
2025.04.22. 10:39
Ezek is érdekelhetik