PL: az utolsó percekben nyert a Wolves a Newcastle otthonában

2018.12.09. 19:03
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójában a Newcastle hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Wolverhampton ellen.

A 17. percben szerezte meg a vezetést a vendégcsapat Diogo Jota góljával (0–1). Öt percre rá Salomón Rondón szabadrúgását követően visszakerült a venezuelaihoz a labda, aki visszaívelte azt az ötös felé, majd Ayoze Pérez nagyszerű fejesével kiegyenlített a Newcastle (1–1).Diogo Jota góljával (0–1). Öt percre rá Salomón Rondón szabadrúgását követően visszakerült a venezuelaihoz a labda, aki visszaívelte azt az ötös felé, majd Ayoze Pérez nagyszerű fejesével kiegyenlített a Newcastle (1–1).

A szünetet követően emberhátrányba került a Newcastle: a hibázó DeAndre Yedlin tiszta gólhelyzetben rántotta le a vendégek támadóját. A játékvezető, Mike Dean egyből kiállította a játékost. A 94. percben aztán sikerült kihasználni az emberelőnyt a vendégeknek: Matt Doherty góljával megszerezte a győzelmet a Wolves (1–2), így a Chelsea elleni sikert követően ismét három pontnak örülhetett.

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ

Newcastle United–Wolverhampton Wanderers 1–2 (A. Pérez 23. ill. Jota 17., Doherty 94.)

Korábban
Leicester City–Tottenham Hotspur 0–2 (Szon Hung Min 45+1., Alli 58.)
Chelsea–Manchester City 2–0 (Kanté 45., David Luiz 78.)
Arsenal–Huddersfield Town 1–0 (Torreira 83.)
Burnley–Brighton & Hove Albion 1–0 (Tarkowski 40.)
Cardiff City–Southampton 1–0 (Paterson 74.)
Manchester United–Fulham 4–1 (Young 13., Mata 28., Lukaku 42., Rashford 82., ill. A. Kamara 67. – 11-esből)
West Ham United–Crystal Palace 3–2 (Snodgrass 48., J. Hernández 62., F. Anderson 65., ill. McArthur 6., Schlupp 76.)
AFC Bournemouth–Liverpool 0–4 (Szalah 25., 48., 77., S. Cook 68. – öngól)