PL: öngól döntött az Arsenal meccsén is; D. Costa betalált

2015.11.21. 17:56
Ez nem Mikel Arteta meccse volt (Fotó: Reuters)
Az Arsenal 2–1-re kikapott a West Bromwich Albion otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában, míg a Chelsea 1–0-ra nyert a Norwich City ellen.

Mesut Özil sorozatban a hetedik bajnoki mérkőzésén is kiosztott egy gólpasszt, szabadrúgása után Olivier Giroud talált be közelről, fél órával azután, hogy az egész stadion együtt énekelte hazája, Franciaország himnuszát. A West Brom-játékosok egyszer találták el az Arsenal kapuját az első félidőben, de így is fordítottak. Ebben főszerepet játszott Mikel Arteta, aki a megsérülő Francis Coquelint váltotta. A spanyol középpályás előbb egy szabadrúgásnál lemaradt James Morrisonról, majd nem sokkal később ügyetlen mozdulattal a saját kapujába talált.

Arteta megpróbáltatásai a 49. percben véget értek (megsérült), az Arsenalon azonban ez sem segített. No meg az sem, hogy a 84. percben tizenegyeshez jutott ugyan, ám Santi Cazorla a rúgás pillanatában megcsúszott, és így fölé lőtt.

West Brom–Arsenal

Nem remekelt a Chelsea sem, de a védelme ezúttal stabil volt, Diego Costa pedig 603 perc után ismét gólt szerzett (minden sorozatot figyelembe véve), így a „kékek” nem vesztettek pontot a Norwich City elleni meccsen.

Jamie Vardy egymás után a tizedik Premier League-fordulóban is eredményes volt, ezzel beállította Ruud van Nistelrooy rekordját. Érdekesség, hogy a holland csatárhoz hasonlóan a Leicester támadója is a Newcastle otthonában ért el parádés sorozata tizedik állomásához. A Leicester 3–0-ra nyert, ezzel az élre állt.

Romelu Lukaku sincs rossz formában, ő lett a PL történetének ötödik olyan futballistája, aki 23. születésnapja előtt eljutott 50 gólig a ligában. Az Everton támadója az Aston Villa ellen megszerezte az 51.-et is, mellette pedig Ross Barkley is duplázott, a liverpooli kékek könnyedén győztek.

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ

West Bromwich Albion–Arsenal 2–1 (Morrison 35., Arteta 40. – öngól, ill. Giroud 28.)
Everton–Aston Villa 4–0 (Barkley 17., 42., Lukaku 28., 59.)
Swansea City–AFC Bournemouth 2–2 (A. Ayew 28., Shelvey 39. – 11-esből, ill. King 10., Gosling 26.)
Newcastle United–Leicester City 0–3 (Vardy 45+1., Ulloa 62., Okazaki 83.)
Chelsea–Norwich City 1–0 (Diego Costa 64.)
Southampton–Stoke City 0–1 (Krkic 10.)
KÉSŐBB
18.30: Manchester City–Liverpool (Tv: DIGI Sport1)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Watford–Manchester United 1–2 (Deeney 87. – 11-esből, ill. Depay 11., Deeney 90. – öngól)

1. Leicester City 13 8 4 1 28–20 +8 28
2. Manchester United 13 8 3 2 19–9 +10 27
3. Manchester City 12 8 2 2 26–9 +17 26
4. Arsenal 13 8 2 3 23–11 +12 26
5. Tottenham 12 5 6 1 20–10 +10 21
6. West Ham 12 6 3 3 23–16 +7 21
7. Everton 13 5 5 3 24–16 +8 20
8. Southampton 13 5 5 3 19–14 +5 20