Premier League: Di Canio a Sunderland új menedzsere

Vágólapra másolva!
2013.04.01. 07:59
A botrányairól híres Paolo Di Caniót nevezték ki a Sunderland menedzserének. Az észak-angliai labdarúgóklub szombaton a Manchester Unitedtól hazai pályán elszenvedett 1–0-s vereség után egy ponttal maradt csak a kiesőzóna felett, így menesztették Martin O’Neillt, akinek a helyére érkezett a 44 éves olasz szakember.

Di Canio legutóbb a Swindon Townt irányította, de miután a negyedosztályból a harmadik vonalba juttattat a csapatot, februárban lemondott posztjáról.

„Paolo nagyon elszánt, nagy vehemenciával veti bele magát a munkába. Hét mérkőzésünk van hátra a bajnokságból, ezalatt ki kell harcolnunk a bentmaradást. Ennek az esélye jelentősen nőtt Paolo érkezésével" – mondta Ellis Short klubelnök, aki kisebb forradalmat indított a székházon belül.

A fasiszta szemléletét 2005-ben nyilvánosan vállaló („Fasiszta vagyok, nem rasszista” – mondta akkor) Di Canio kinevezése után lemondott az alelnöki tisztségéről David Milliband korábbi brit külügyi államtitkár. „Az új menedzser nyíltan vállalt politikai nézeteire tekintettel az a legjobb, ha távozom" – mondta a leköszönő vezető, aki eddig igazgatóként is segítette a klubot.

Di Canio 2008-an hagyott fel a játékkal, amelyet 1996-tól a brit szigeten űzött, előbb a Celtic, majd a Sheffield Wednesday, a West Ham és a Charlton futballistájaként, mielőtt hazaigazolt a Lazióhoz.

Legfrissebb hírek

A Liverpool tinisztárja aláírta első profi szerződését – hivatalos

Angol labdarúgás
20 órája

NS-infó: a Liverpool jelezte, hosszabbítana Szoboszlaival – még ebben az idényben

Angol labdarúgás
2025.09.23. 11:55

Bár Saka visszatért, egy másik jobbszélsőjét elvesztette az Arsenal

Angol labdarúgás
2025.09.23. 11:24

Monchi távozik, a gyenge idényrajt után átalakulásba kezdhet az Aston Villa

Angol labdarúgás
2025.09.23. 08:31

Kerkez Milos: A külső hangokra nem figyelek, csak az edzők utasításait követem

Angol labdarúgás
2025.09.22. 18:15

Enzo Maresca szerint Cole Palmert nem kell megműteni

Angol labdarúgás
2025.09.22. 17:07

Guardiola az Arsenal elleni döntetlenről: „Lesz.rom az eredményt, csak lássam a tüzet a csapatban”

Angol labdarúgás
2025.09.22. 07:50

Martinelli a 93. percben átemelte a labdát Donnarummán, az Arsenal egy pontot tartott otthon a Man. City ellen

Angol labdarúgás
2025.09.21. 19:35
Ezek is érdekelhetik