Premier League: csak a Tottenham meccse marad el, a többit megrendezik

Vágólapra másolva!
2011.08.11. 17:46
A Premier League tájékoztatása szerint csak a Tottenham–Everton szombati bajnoki mérkőzés marad el, a többi kilenc találkozót megrendezik a hétvégén.

Mint ismert, Richard Scudamore, a Premier League általános igazgatója elmondta, hogy a fővárosi zavargások miatt a rendőrség nem tudja biztosítani a mérkőzés megrendezéséhez szükséges biztonsági feltételeket.

A brit fővárosban napok óta tartanak a zavargások: fiatalok csoportjai épületeket, autókat és szeméttárolókat vernek szét és gyújtanak fel, boltokban fosztogatnak, a rendőröket pedig üvegekkel és petárdákkal dobálják meg.

A rendbontások szombat este kezdődtek, éppen az észak-londoni Tottenhamben, ahol mintegy kétszázan gyűltek össze a rendőrőrs előtt, tiltakozva egy 29 éves helyi férfi halála miatt, aki múlt csütörtökön egy lövöldözés során vesztette életét. A tömeg egyre terebélyesedett, s a megmozdulás csakhamar rendbontássá és a rohamrendőrökkel való összecsapássá fajult.

Legfrissebb hírek

Eden Hazard és Gary Neville is bekerült a PL Hírességek Csarnokába

Angol labdarúgás
9 órája

West Ham United: két játékos is távozna, ülősztrájkra készülnek a drukkerek

Angol labdarúgás
Tegnap, 14:05

Fiatalszabály: nyűg vagy áldás?

Utánpótlássport
Tegnap, 9:06

Labdarúgás: az U15-ösök és az U16-osok is legyőzték Feröer fiataljait

Utánpótlássport
2025.10.28. 20:48

Hagyománytörés készül a Premier League karácsonyi programjában

Angol labdarúgás
2025.10.28. 11:25

Labdarúgás: három gólt szereztek a fiatalok az NB I 11. fordulójában

Utánpótlássport
2025.10.28. 09:00

Százas nagyságrendben fogadnak mérkőzésekre török játékvezetők

Minden más foci
2025.10.27. 13:31

Gary Neville: Kerkez a Liverpool gyenge pontja

Angol labdarúgás
2025.10.27. 12:20
Ezek is érdekelhetik