Parádézott a Manchester City, Halmosiék kétgólos előnyről ikszeltek

2008.09.21. 18:39
Valóságos gólfesztivált rendezett a Manchester City a Portsmouth ellen aratott 6–0-s győzelme alkalmával a Premier League ötödik fordulójában, míg a Halmosi Péterrel felálló Hull City hiába vezetett már 2–0-ra is, végül döntetlennel kellett beérnie az Everton ellen. A Tottenham továbbra is vár első bajnoki győzelmére.
Robinho és Wright-Phillips is betalált a Portsmouth kapujába
Fotó: Reuters

A nagy terveket szövögető Manchester City az ugyancsak feltörekvő Portsmoutht látta vendégül, de hamar kiderült, hogy ezen a mérkőzésen nem terem sok babér a dél-angliai csapatnak.

A hazai gólok gyártását a brazil Jo kezdte meg, Richard Dunne góljával pedig már a 20. percben kettővel vezetett a City. Az igazi összeomlást azonban a második félidőben mutatta be a Portsmouth, amely négyszer kapitulált ebben a játékrészben.

A gólokat sorrendben Robinho, Shaun Wright-Phillips, Ched Evans és Gelson Fernandes szerezte, így a vége 6–0 lett.

Az újonc Hull City az Evertont fogadta, de hiába vezetett már 2–0-ra is, a liverpooliak hat perc alatt egyenlíteni tudtak, így nem született meg az idény harmadik Hull-győzelme. Halmosi Péter végig a pályán volt a hazai csapatban, és már a második percben gólpasszt jegyezhetett volna, de remek beadása után Bernard Mendy nem tudott a kapuba fejelni.

Továbbra is szenved a Tottenham. Az idény kezdete előtt még BL-részvételt érő helyről álmodozó észak-londoniak nem tudták feltörni a vendég Wigan védelmét, igaz, nem is kaptak gólt, így a 0–0-s döntetlent követően még mindig várnak első bajnoki győzelmükre.
A Manchester City régi (Thaksin Shinawatra, balra) és új (Kaldun Al Mubarak, jobbra) elnökének öröme

PREMIER LEAGUE

5. FORDULÓ
Hull City–Everton 2–2 (Turner 18., P. Neville 48., – öngól, ill. Cahill 73., Osman 78.)
Manchester City–Portsmouth 6–0 (Jo 13., Dunne 20., Robinho 57., Wright-Phillips 68., Evans 78., Fernandes 83.)
Tottenham–Wigan 0–0