Bolond mint az április – havas manchesteri döntetlen a Boro ellen

2008.04.06. 16:31
Nem tudott győzni a Premier League éllovasa a Riverside Stadiumban: Manchester United-Middlesbrough 2-2. Cristiano Ronaldo szerzett vezetést a vendégeknek, de a hazaiak Afonso Alves duplájával fordítottak, majd Rooney egyenlített a hóeséssel tarkított (pontosabban fehérített) találkozón. Vidics után Ferdinand is megsérült.
Afonso Alves (jobbra) - hiába Carrick szoros őrizete - két gólt lőtt a MU-nak
Fotó: Imago
Fotó: Imago

A United hamar vezetéshez jutott. A gólszerző nevét tán már le se kell írnunk, mindenki kitalálja, hogy Cristiano Ronaldo volt az. A góllövőlista éllovasa Carrick középre passzolt labdáját vágta az embertömeg közepette a hálóba – ezzel 27. gólját jegyezte az idei Premier League-ben. (0-1)

A 29. percben Ronaldo villant ismét. Négy védő között tört be a büntetőterületen belülre, de lövése pillanatában lecsúszott a labda bal lábáról, így nem történt

Félóra múltán a Middlesbrough került fölénybe. Afonso Alves végzett el szabadrúgást 25 méterről, a löket olyan erős volt, hogy Van der Sar a középre tartó lövést is csak öklözni tudta, így a hazaiak duplázásánál ismételten bravúrt kellett végrehajtania.

A 35. percben Alfonso Alves már gólra váltotta lehetőségét. Egy előrevágott labdát Aliadiere csúsztatott meg, Afonso Alves lefutotta Carricket, így szembetalálta magát a manchesteri kapuval, és a nemrég Heerenveenből érkező csatár tizenhatról a bal alsó sarokba lőtte élete első angliai gólját. (1-1)

Gareth Southgate csapata a továbbiakban is sorra vezette a támadásokat, és Downing révén akár a vezetést is megszerezhették volna. Boateng adott be jobbról, a vendég védők elszámították a beadást, így Downing a hosszú oldalon teljesen egyedül maradt. A helyzetet Van der Sar oldotta meg azzal, hogy remekül jött ki kapujából, és szögletre mentett.

A félidő végén egy Ronaldo lövés érdemel említést, sőt, a lényeg nem is a portugál lövése, hiszen az nem jutott el a kapuig, mivel Andrew Taylor blokkolta. Minthogy azonban a kezével – és a büntetőterületen belül – tette, így Mike Riley játékvezetőt kell elmarasztalni a tizenegyes meg nem ítélése miatt.

A második félidő szakadó esőben és hazai góllal kezdődött. Ismételten Afonso Alves volt a gólszerző. Rio Ferdinand veszített fejpárbajt, a labda a brazil elé pattant, aki betört a büntetőterületre, majd a tehetetlen Van der Sar mellett a bal alsóba tekert.

Extrém volt a meccs, hiszen az esélytelenebb csapat vezetett, és olyan is ritkán történik Angliában, hogy áprilisban havazás közben játszanak bajnoki meccset…

A 69. percben ráadásul szaporodtak Alex Ferguson és a Manchester-drukkerek gondjai. Rio Ferdinand ugyanis lebicegett a gyepről, és a középhátvédet le kellett cserélni. Ferdinand sántikálása különösen Nemanja Vidics római sérülése után lehet a „vörös ördögök” számára aggasztó.

Rooney kapáslövése nem talált kaput, de a 74. percben megjött az egyenlítés. Carrick szöktette a jobb oldalon a csereként beálló Pak Dzsi Szungot, aki egy csellel tisztára játszotta magát, majd Rooneyhoz passzolt – az angol csatár közvetlen közelről egyenlített.

Scholes még távolról veszélyeztetett, és Rooney is próbált duplázni, sőt a 95. percben még Van der Sarnak kellett óriásit menteni – de az idény egyik legjobb mérkőzésén maradt a döntetlen. A Manchester United előnye 33 forduló után csupán 3 pont a Chelsea előtt.

PREMIER LEAGUE

33. FORDULÓ
Middlesbrough-Manchester United 2-2 (Alfonso Alves 35., 56., ill. C. Ronaldo 10., Rooney 74.)