A hajrában mentett pontot az Arsenal a Middlesbrough ellen

2008.03.15. 20:25
Az Arsenal sorozatban negyedik döntetlenjét játszotta a Premier League-ben a Middlesbrough ellen a 30. fordulóban. A vezetést a vendégek szerezték meg egy volt „ágyús”, Jeremie Aliadiere révén, ám a hazaiak négy perccel a vége előtt egyenlíteni tudtak Kolo Touré fejesével. A hazaiak végigtámadták a találkozót, a végeredmény a Boróra nézve hízelgő.
A Boro az egy pontot is győzelemként ünnepelhette
Fotó: Reuters

Az Arsenal-Middlesbrough mérkőzés előtt délután már pályára lépett a Manchester United, és győzelmének köszönhetően átvette a vezetést a bajnoki tabellán.

Az „ágyúsoknak” kötelező volt a három pont begyűjtése, ugyanis legutóbbi három Premier League összecsapásukon csak döntetlenre voltak képesek, az újabb iksz pedig azt jelentette volna, hogy a második helyen zárják a londoniak a 30. fordulót.

A két együttes őszi bajnokiján 2-1-es Boro-győzelem született, és a hazaiak mindenképpen vissza szerettek volna vágni az Emirates Stadionban.

A kezdő sípszó után azonnal támadásba lendültek a fővárosiak, és korán meg is szerezhették volna a vezetést Adebayor révén, ám a játékvezető nem adta meg a gólt – tévesen.

A togóihoz ugyanis az ellenfélről pattant a labda, így leshelyzetről szó sem lehetett.

A vendégek első lehetőségüket értékesítették, Tuncay beadását Jeremie Aliadiere vágta a léc alá.

Az Arsenal ezután még nagyobb intenzitással támadott, de jól állt a lábán a Boro védelme, így a szünetig már nem változott az eredmény.

A második félidőben ott folytatták az „ágyúsok”, ahol az elsőben abbahagyták: kapujukhoz szegezték ellenfelüket, ám a visszaálló vendégek levegőhöz sem engedték jutni a piros-fehér csatárokat.

A 74. percben Cesc Fabregas bólintása suhant el a kapu bal oldala mellett a kapufát is érintve.

A vége előtt négy perccel tört meg a jég: Kolo Touré fejese talált utat Schwarzer kapujába. A hazaiak teljesen megérdemelten egyenlítettek, sokat tettek azért, hogy legalább az egy pontot otthon tartsák.

Nem sokkal később Mido jutott a kiállítás sorsára, Clichy rúgta fejbe az egyiptomi játékos.

Az Arsenal győzelmet érdemelt volna, ám a betömörülő vendégfalat csak egyszer játszották át, így két pontot ismét elhullajtott a fővárosi együttes.

PREMIER LEAGUE

30. FORDULÓ
Derby County-Manchester United 0-1 (C. Ronaldo 76.)
Liverpool-Reading 2-1 (Mascherano 19., Torres 48., ill. Matejovsky 5.)
Portsmouth-Aston Villa 2-0 (Defoe 12., Reo-Cocker 40. – öngól)
Sunderland-Chelsea 0-1 (Terry 10.)
West Ham United-Blackburn Rovers 2-1 (Ashton 40., Sears 80., ill. Santa Cruz 19.)
Arsenal-Middlesbrough 1-1 (Touré 86., ill. Aliadiere 24.)
Fulham-Everton vasárnap, 14:30
Wigan-Bolton Wanderers vasárnap, 16:00
Manchester City-Tottenham Hotspur vasárnap, 17:00
Birmingham City-Newcastle United hétfő, 21:00