Újabb kiütéses Liverpool-győzelem, most a Newcastle United ellen

2008.03.08. 18:39
A Liverpool teljesítménye folyamatosan javul, ezúttal a – meccs előtt még a 13., ezzel a vereséggel már csak a 14. helyen – álló Newcastle ellen arattak magabiztos, 3–0-ás sikert. A vörösök utóbbi néhány hétben aratott sikereinek fényében nyugodtan várhatják az Internazionale elleni Bajnokok Ligája visszavágót.
Steven Gerrard egy góllal és egy gólpasszal járult hozzá a Liverpool győzelméhez
Fotó: Reuters
Az első félidőben mutatott játék alapján a sima Liverpool győzelem még nem volt előrelátható. A vendégek nagyszerűen semlegesítették a vörösök támadásait.

Az első gól, a Newcastle szempontjából rendkívül szerencsétlen körülmények között esett. A labda Jermaine Pennantről pattant a kapuba, de a fő „érdem” José Enrique-é, a Newcastle védőjének felszabadító rúgása a liverpoolit találta el, és a kapuban landolt.

A bekapott gól letaglózta a vendégeket, innentől kezdve nem voltak képesek hozni az első játékrészben mutatott színvonalat.

Három perccel később szerzett is egy újabb találatot a Liverpool, Fernando Torres és Steven Gerrard összjátéka után az előbbi lőtt a kapuba.

A második félidő elején a vörösök beállították a végeredményt, ismét a Gerrard, Torres duó hozta össze a gólt, ezúttal az angol középpályás kapott szép indítást a spanyoltól, majd átemelte a labdát a kifutó Steve Harper fölött.

A továbbiakban még mindkét csapatnak sikerült kialakítania néhány helyzetet, de gól már nem született.

A 29. fordulóban a Blackburn Rovers 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Fulham ellen. A Manchester City a Reading vendégeként kapott ki 2–0 arányban.