Super Bowl: már megint eszelős végjáték dönt a Madden szerint!

2018.01.30. 10:26
Óriási csatát hoz a meccs a Madden szerint!
Az amerikai futball szerelmesei jól tudják, hogy az aktuális Super Bowl előtt megtartják a népszerű játék, a Madden legfrissebb szériájával a döntő szimulációját is. Nincs ez máshogy a New England Patriots és a Philadelphia Eagles találkozója  előtt sem.

MINDEN AZ 52. SUPER BOWL FELVEZETÉSÉRŐL EGY HELYEN!

Először a 2003-as kiírás fináléját (amelyet ugye 2004-ben rendeztek már meg) szimulálták le a program segítségével, akkor a Madden a két évvel korábbi bajnokNew England Patriotsothozta ki győztesnek, 23–20-ra aCarolina Panthers ellen. A fináléban aztán Brady utolsó perces győztes drive-ja után a Patriots valóban megnyerte a meccset, mégpedig tényleg három ponttal,32–29-re.

Most a teljes történelmen nem megyünk ismét végig – akit érdekel, ide kattintva tájékozódhat a meccsekről –, de a lényeg, hogy a tavaly a nagy hátrányból fordító Patriots győzelmét eltaláló program 10–4-gyel áll.

A Hazafiak hetedszer vesznek részt a Madden Bowlban, az első hatból ötször hozta ki őket győztesen a gép. Eddig a Panthers, az Eagles, a Seahawks (centire pontosan...) és Falcons elleni sikert jósolta meg helyesen – a 2007-es szezon fináléjában nem látta az addig 16–0-s csapat bukását –, valamint azt is, hogy a 2011-es szezonban a Giants legyőzi a Hazafiakat, így 5–1 a program mérlege a New England kapcsán – a csapaté 4–2.

Az Eaglesnek a 2004-es idény végi találkozó az egyetlen jelenése, akkor a Patriotsot hozta ki ugyebár győztesnek a Madden, helyesen, így a philadelphiaiaknál 1–0 a mutató – a csapaté 0–1.

Az 52. Super Bowl szimulációja

A Patriots szokásához híven nem kezd erősen, Jay Ajayi futásával előnybe kerül az Eagles, a címvédő pedig csak mezőnygóllal tud felelni – erre pedig jön még egy Eagles-mezőnygól is az első negyedben (3–10).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az 52. Super Bowlt?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A folytatásban Tom Brady Rob Gronkowskinak és Brandin Cooksnak is ad egy TD-passzt (17–10), majd egy újabb philadelphiai rúgás zárja le az első félidőt (17–13).

Az éledező Sas-védelem labdát szerez Bradytől, az NFC győztese pedig büntet: Nick Foles Alshon Jefferynek ad TD-passzt, így az Eagles várja előnnyel az utolsó negyedet (17–20).

Brady Danny Amendolának adott – harmadik –TD-passzával fordít a Patriots, és bár Malcolm Jenkins labdát szerez Dion Lewistól, az utolsó másodpercekben Stephon Gilmore mutat be nagyszerű védekezést, így a New England 24–20-ra nyer.

A szimulációban Brady 342 yarddal, Foles 241-gyel zár, Gronkowski 107 yardig jut négy elkapásból. Az MVP-címet pályafutása során ötödször szerzi meg Brady.