NHL: szépített a Maple Leafs, egyenlített az Oilers – videók

D. S. B.D. S. B.
2023.05.11. 07:43
Az Edmonton Oilers egyenlített a Vegas Golden Knights elleni főcsoport-elődöntőben (Fotó: Getty Images)
Hazai pályán elért 4–1-es győzelemmel egyenlített a Vegas Golden Knights ellen az Edmonton Oilers az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) főcsoport-elődöntőjének negyedik meccsén, míg a Toronto Maple Leafs 2–1-re nyert a Florida Panthers vendégeként, így elmaradt a söprés, hiszen a kanadaiak 3–1-re szépítettek a párharcban.

A Florida Panthers abban a tudatban lépett jégre a Toronto Maple Leafs ellen, hogy ha hazai pályán megnyeri a negyedik meccset, söpréssel jut főcsoport-döntőbe. Azonban a mérkőzést a kanadaiak kezdték jobban és a második harmad elején William Nylander révén vezettek, majd a harmadik játékrész derekán Mitch Marner is betalált. A Panthers ugyan nem sokkal később Sam Reinhart révén zárkózott, de egyenlíteni már nem tudott, így a Maple Leafs 2–1-es sikerrel kozmetikázott a párharcban, de így is 3–1-es hátrányból várja az ötödik találkozót.

WILLIAM NYLANDER GÓLJA

MITCH MARNER GÓLJA

SAM REINHART GÓLJA

Az Edmonton Oilers kiválóan kezdte a Vegas Golden Knights elleni negyedik meccset, hiszen Nick Bjugstad, Evan Bouchard és Mattias Ekholm már az első harmadban betalált, majd Ryan Nugent-Hopkins a másodikban tovább növelte a különbséget. A záró felvonásban hiába szépített Nicolas Roy, az Oilers 4–1-es sikerével 2–2-re kiegyenlítette a párharcot.