NHL: a Golden Knightsé a döntő első meccse – videók

D. S. B.D. S. B.
2023.06.04. 07:43
Adin Hill óriási védése is kellett a Vegas Golden Knights sikeréhez (Fotó: Getty Images)
A házigazda Vegas Golden Knights nyerte a Florida Panthers elleni Stanley-kupa-döntő első felvonását az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), annak ellenére, hogy a vendégek az első harmadban egy emberhátrányos góllal szereztek vezetést.

A vendég Florida egy vegasi korongvesztést kihasználva Eric Staal okos megoldásával szerezte meg a nagydöntő első gólját, de a Golden Knights még az első harmadban javított emberelőnyös mutatóján, hiszen Jonathan Marchessault megszerezte ötödik gólját hatodik rájátszásmeccsén.

A Vegas a második harmadban kapusa, Adin Hill földöntúli bravúrja után Shea Theodore bombagóljával fordított is. A játékrész végén hiába egyenlített egy nem kevésbé látványos Anthony Duclair-góllal a Panthers, a záró húsz perc pocsékul sikerült a floridaiaknak, akiknek kapuját előbb Zach Whitecloud, aztán Mark Stone is bevette, az 5–2-es hazai győzelmet pedig Reilly Smith üres kapus gólja állította be.

NHL, RÁJÁTSZÁS
STANLEY-KUPA-DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Vegas Golden Knights–Florida Panthers 5–2 (1–1, 1–1, 3–0)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó döntő állása: 1–0 a Vegas Golden Knights javára