NFL: dráma Cincinnatiben; a Dolphins legyőzte a Patriotsot

CS. M.CS. M.
2022.09.11. 22:59
Nem ment a Patsnek és Mac Jonesnak, győzelemmel kezdett a Miami Dolphins (Fotó: Getty Images)
A Super Bowl-vesztes Cincinnati Bengals hosszabbítás után kapott ki a Pittsburgh Steelerstől 23–20-ra, a Miami Dolphins remek védekezéssel 20–7-re legyőzte a New England Patriotsot, a Houston Texans és az Indianapolis Colts pedig döntetlent (20–20) játszott egymással az NFL-alapszakasz első fordulójának vasárnapi játéknapján, de nem csak ezeken a meccseken voltak érdekességek.

Nincs unalmas játékhét az NFL-ben, ezt eddig is tudtuk, de az első heti 19 órás meccsek rögtön felülmúlták a várakozásokat izgalmak tekintetében.

A 2022-es Super Bowl vesztese, a Cincinnati Bengals pocsékul nyitotta a Pittsburgh Steelers elleni meccsét, sztárirányítója, Joe Burrow nagyon nem találta a ritmust, de visszajött a meccsbe, hosszabbításra mentette, majd volt lehetősége győzni is, de nem élt vele. A Steelers végül Chris Boswell mezőnygóljával nyert a hosszabbítás utolsó pillanataiban (20–23).

A Carolina Panthers a hajrában fordított Baker Mayfield (aki az aktuális ellenféltől került Karolinába) vezérletével, de a Cleveland Browns másodpercekkel a vége előtt 58 yardos mezőnygóllal nyert 26–24-re. Az Atlanta Falcons 16 pontos előnyben is volt a New Orleans Saints elleni csoportmeccsen, ám az utolsó negyedben elvesztette a fonalat, s 27–26-ra kikapott. A San Francisco 49ers hiába volt sokkal esélyesebb, a pocsék időjárásban elbukta a Chicago Bears elleni meccset 19–10-re.

A Philadelphia Eagles parádés védekezéssel és támadójátékkal nyitotta a Detroit Lions elleni összecsapást, s bár a végére alaposan kiengedett, nyert 38–35-re. A Miami Dolphins megerősített kerettel esélyesként vágott neki a New England Patriots elleni csoportrangadónak, s védelme remeklésével nyert is 20–7-re.

A liga egyik – ha nem a – leggyengébb csapataként elkönyvelt Houston Texans sokáig fölényesen vezetett az Indianapolis Colts ellen, majd hosszabbítás és döntetlen (!) lett a meccs vége (20–20). A Washington Commanders 28–22-re nyert a Jacksonville Jaguars ellen, míg a Baltimore Ravens 24–9-re múlta felül a New York Jetset.