NFL: az Eagles nem akart nyerni, ezért pedig a Giants lehet a legmérgesebb

2021.01.04. 08:10
A Green Bay behúzta az NFC első helyét (Fotó: Getty Images)
A Green Bay Packers győzelemmel tette biztossá első kiemelését a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) utolsó fordulójában. A játéknap több csapat szempontjából is kiemelten fontos volt: a New York Giants például nagy csatában gyűrte le a Dallas Cowboyst, ám a siker feleslegesnek bizonyult, mivel a Philadelphia Eagles meg sem próbált pontokat rabolni a Washington Football Team otthonából, inkább a jobb draftpozícióra ment rá…

Ahogy arról beszámoltunk az utolsó esély megragadásáért küzdött a New York Giants és a Dallas Cowboys: a két csapat közül annak maradt matematikai esélye a rájátszásba jutni, amelyik nyer. Bő öt perccel a vége előtt egyetlen pont volt a különbség a két fél között, a Dallas azonban hiába próbálkozott, nem tudott fordítani. A végjátékban egy first down tette biztossá a New York-iak sikerét… (19–23), de nem a továbbjutását, ehhez ugyanis a(z európai idő szerinti hajnali) főműsoridős mérkőzésen a Washington veresége is kellett volna.

A Philadelphia Eagels azonban nem aratott bravúrgyőzelmet a Washington felett, sőt a drukkerek nem kis bosszúságára meg sem próbált nyerni a mérkőzésen. Ennek oka kézenfekvő: a vereséggel a jobb draftpozíciót tette biztossá, miközben a rájátszás neki már nem volt tét (14–20).

Az idény összeomlása jelképes címre az Arizona Cardinals pályázhat jó eséllyel: miután 6–3-as mérleggel kezdte az évadot, az utolsó kilenc meccséből csupán kettőt sikerült megnyerni. Vasárnap este a Los Angeles Ramsszel szemben maradt alul, úgy, hogy az egész meccsen csupán hét pontra volt képes – azzal legalább az első negyed végén előnyben volt. A vége 18–7 a Los Angeles-iek javára.

A New Orleans Saints 33–7-tel gázolt át a Carolina Panthersen, de az első kiemelést így sem tudta megszerezni. A Green Bay Packers 35–16-ra múlta felül a Chicago Bearst, így 13–3-mal az NFC élén zárt. A mérkőzésen a második negyed bizonyult döntőnek, amelyben a Packers három egymást követő támadójátékából is TD-t tudott elérni.

Az AFC első helye már korábban eldőlt, a Kansas City Chiefsnek simán belefért a 38–21-es vereség a Los Angeles Chargerstől, pihenhet a rájátszás január 9–10-én esedékes wild card körében.