NBA: hiába a visszatérő Doncic dupla duplája, a Mavs kikapott a Warriorstól

D. S. B.D. S. B.
2023.03.23. 07:40
Steph Curryék Dallasban győzték le Luka Doncicékat (Fotó: Getty Images)
Visszatért combsérüléséből, de hiába szerzett 30 pontot és osztott ki 17 asszisztot, Luka Doncic nem tudta győzelemre vezetni hazai pályán a Dallas Maverickset a címvédő Golden State ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján, ugyanis a Warriors Steph Curry dupla duplájának is köszönhetően kiélezett meccset nyert meg 127–125-re és megelőzte texasi riválisát.

A Kyrie Irvinget sérülés miatt nélkülöző Mavericks szlovén sztárjának a mostani volt az idénybeli 41. mérkőzése, melyen legalább 30 pontig jutott, s ez új franchiserekord Dallasban.

A mérkőzést követően a Mavericks tulajdonosa, Mark Cuban kijelentette: tiltakoznak a mérkőzés miatt, mert a harmadik negyedben egy időkérésnél zűrzavar támadt, melyik csapat birtokolja a labdát, majd a Warriors játékosa, Kevon Looney senkitől sem zavartatva szerzett egy kosarat.

A Denver Nuggets Washington Wizards elleni idegenbeli 118–104-es sikeréből Nikola Jokics 31 ponttal, 12 lepattanóval és hét assziszttal vette ki a részét.

A Philadelphia 76ers simán, 116–91-re nyert Chicagóban, ugyanakkor kisebb vádlisérülés miatt elvesztette egyik legjobbját, az első félidőben 12 pontig, illetve hét-hét lepattanóig és asszisztig jutó Joel Embiidet, míg a Memphis Grizzlies a 37 pontig és 10 lepattanóig jutó Jaren Jackson vezérletével szoros meccset nyert meg 130–125-re a Houston Rockets ellen, melynél Jalen Green 32–3–3-as mutatóval, Kevin Porter pedig tripla duplával (14–10–10) zárt.

A Keleti főcsoportot vezető Milwaukee Bucksnál Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) (31–14–2), Khris Middleton (19–3–10) és Bobby Portis (19–10–0) is dupla duplázott a San Antonio Spurs elleni kiütéses, 130–94-es győzelem alkalmával.

A Utah Jazz a finn Lauri Markkanen 40 pontja és 12 lepattanója ellenére hazai környezetben 127–115-ös vereséget szenvedett a Damian Lillard (30–7–12) vezette Portland Trail Blazerstől, a Los Angeles Lakers pedig Anthony Davis (27–9–5), Russell Westbrook (26–1–6) és Austin Reaves (25–4–11) hathatós közreműködésével 122–111-re nyert a Phoenix Suns ellen.

A Miami Heatet Jimmy Butler 35 ponttal segítette 127–120-as hazai győzelemhez a New York Knicks ellen, így a floridaiakat irányító Eric Spoelstra megszerezte 700. győzelmét a csapat élén, s ilyenre csupán hárman voltak képesek korábban a ligában: Gregg Popovich a San Antonio Spursszel, Jerry Sloan a Utah Jazzel és Red Auerbach a Celticsszel.