NFL: a Bills kiütötte a Jaguarst, a Commanders Cincinnatiben nyert

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.09.24. 07:15
Az újonc Jayden Daniels remeklésével nyert a Commanders Cincinnatiben (Fotó: Getty Images)
A Buffalo Bills hazai pályán kiütéses, 47–10-es győzelmet aratott a Jacksonville Jaguars ellen, míg a Cincinnati Bengals szintén hazai környezetben nem bírt a remeklő újonc irányító, Jayden Daniels vezette Washington Commandersszel, amely 38–33-ra nyert a profi amerikaifutball-liga (NFL) 3. fordulójának hétfői játéknapján.

Az első két meccsét megnyerő Bills esélyt sem hagyott a két vereséggel rajtoló Jaguarsnak, ugyanis a házigazda támadóegysége Josh Allen vezérletével brillírozott és lényegében már a félidőre eldöntötte a lényegi kérdéseket, ugyanis egy futott hatpontos mellett az irányító négy touchdown-passzt is adott. S bár egy extra pontot kihagyott a Bills, a Jags az első két negyedben csupán egy mezőnygólig jutott. 34–3

A második játékrészre visszavett a Buffalo, a Jacksonville egy TD-vel valamelyest kozmetikázott, de erre még volt válaszuk a hazaiaknak, akik két mezőnygóllal és egy futott TD-vel nagyon simán, 47–10-re győztek, s 3–0-s mérleggel indították az új idényt.

A Bills irányítója, Josh Allen 30/23-as passzmutatóval, 263 yarddal és négy TD-vel, eladott labda nélkül zárt, ráadásul hat próbálkozásból még 44 yardot futva is hozzátett a sikerhez. James Cook is elemében volt, hiszen 39 yardot és egy TD-t futott, ráadásul négy elkapásból még 48 yardot tett hozzá csapata teljesítményéhez, ezzel szemben a Jagsnél Trevor Lawrence-nek 38 passzkísérletéből mindössze 21 volt sikeres 178 yardért – egy-egy TD és interception mellett.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

Jóval kiélezetettebb csatát és a támadóegységek remeklését hozta a Washington Commanders Cincinnati Bengals elleni idegenbeli mérkőzése, ugyanis a felek az egész mérkőzésen egyszer sem puntoltak!

A házigazda ugyan Joe Burrow remek passza után Ja'Marr Chase 41 yardos TD-jével előnybe került, de a Washingtonnak olyannyira volt válasza, hogy a félidőig az újonc irányító, Jayden Daniels vezetésével három futott touchdownig is eljutott (közte az irányító futott hatpontosával), miközben a Bengals csak három mezőnygólkísérletet tudott felmutatni, melyek közül kettőt tudott értékesíteni. 13–21

A fordulás után Jayden Daniels megszerezte NFL-karrierje első passzolt TD-jét is, majd hiába válaszolt erre két hatpontossal a Bengals, a negyedik negyedben egy hosszú támadás végén Terry McLaurin elkapott TD-jével 38–26-ra lépett el a Commanders.

A Bengalsnak két perce és 10 másodperce maradt, hogy csodát tegyen, s bár egy futott TD-vel még kozmetikázott az eredményen, így is 38–33-as vereséget szenvedett, s a 3. fordulóban már a harmadik vereségét szenvedte el.

A Washington irányítójának 23 passzából 21 talált társat 254 yardért és két TD-ért, ráadásul még 39 yardot futva is hozzátett, de remekelt a négy elkapásból 100 yarddal záró Terry McLaurin is, míg a Bengalsnak Joe Burrow 38/29-es passzmutatója, 324 yardja és három TD-je, illetve Ja'Marr Chase 118 elkapott yardja is kevés volt a győzelemhez.

NFC ÉszakGy-V-D%SZ–KPK
1. Minnesota Vikings3 – 0 – 01.00085–30+55
2. Green Bay Packers2 – 1 – 00.66775–61+14
2. Detroit Lions2 – 1 – 00.66762–53+9
4. Chicago Bears1 – 2 – 00.33353–57–4