NBA: Dallasban is nyert, egy meccsre a bajnoki címtől a Boston

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.06.13. 06:49
A Jayson Tatum vezette Boston idegenben is nyert, ezzel egy lépésre került a bajnoki címtől (Fotó: Getty Images)
A Boston Celtics idegenben is legyőzte a Dallas Maverickset, így már 3–0-ra vezeti a párharcot az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) döntőjének 3. mérkőzésén.

A két bostoni mérkőzés után a Mavericks hazai pályán próbálta megszerezni első győzelmét. Jobban is kezdett a Dallas, az első negyedben végig Luka Doncicék domináltak, de a játékrész végén zárkózott a Celtics. A kiegyenlített második negyed után a harmadikban szintet lépett az alapszakaszelső Boston, így 35–19-re behúzta a játékrészt.

A záró játékrész elején már 21 pont volt a két csapat között. A Dallas hatalmasat küzdve, egy 22–2-es rohanást hozva közel került az egyenlítéshez, de a kegyelemdöfést a Celtics vitte be. Akár a fordítás is összejöhetett volna, azonban Luka Doncic négy perccel a meccs vége előtt összeszedte hatodik faultját, a szlovén nélkül pedig a Boston 106–99-re behúzta a találkozót és egy győzelemre került a végső győzelemtől. A Boston mindössze a kilencedik csapat az NBA történelmében, amelyik sorozatban tíz mérkőzést nyert a rájátszásban.

A hazaiak legjobbja a 35 pontos Kyrie Irving volt, aki legutóbbi 13 mérkőzésén nem tudott nyerni a Boston ellen. Mellette Doncic 27 ponttal fejezte be a mérkőzést, míg a Boston részéről Jaylen Brown és Jayson Tatum is harminc pont fölé jutott.

A MÉRKŐZÉS VÉGJÁTÉKA

NBA, RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Dallas Mavericks–Boston Celtics 99–106 (31–30, 20–20, 19–35, 29–21)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a Boston Celtics javára