NBA: LeBron James 40 pontja sem volt elég a Lakersnek a Warriors ellen – videók

Sári RolandSári Roland
2024.03.17. 09:04
LeBron James 40 pontja is kevés volt (Fotó: Getty Images)
A Los Angeles Lakers kiélezett mérkőzésen, 128–121-re kapott ki otthon a Golden State Warriorstól, a New York Knicks 98–91-re verte meg a Sacramento Kingst idegenben, míg a New Orleans Pelicans könnyedén, 126–107-re nyert a Portland Trail Blazers ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) magyar idő szerinti vasárnapi játéknapján.

A mérkőzést ugyan jobban kezdték a Los Angeles-iek, de a Golden State nem hagyta ellépni őket és végig közel tudott maradni, majd a második negyedben meg is tudta fordítani az állást. A nagyszünet után már biztatóbb is volt a Warriors játéka, amivel a harmadik játékrész végére olyan előnyt alakított ki, amit a jól hajrázó Lakersnek már nem sikerült lefaragnia.

A Lakers klasszisa, LeBron James a vereség ellenére 39 évesen is rendkívüli teljesítményt nyújtott, 40 pontot szórt, mellette nyolc lepattanót is összeszedett és 9 gólpasszt is kiosztott. A vendégeknél sem volt meglepő, hogy Stephen Curry játszott a legjobban, ő 31 ponttal, 6 pattanóval és 5 assziszttal zárt.

Szintén izgalmas mecset játszott egymással a Knicks és a Kings. Minkét gárda jó formában érkezett a találkozóra, ami ugyan a dobott pontokon nem igazán látszott az elején, de hamar belerázódtak a csapatok. A meccs igazából az utolsó percekig teljesen kiélezett volt, de a New York pontosabb volt a záró negyedben, ami elég volt a győzelméhez.

A Knicksnél az idén remeklő Jalen Brunson egymás után a második 40 pontos meccsét produkálta, míg a Sacramentónál Domantas Sabonis 21, De'Aaron Fox 20 pontot tett fel a táblára.

A Pelicans–Trail Blazers találkozó már sokkal egyoldalúbbra sikeredett. A nyugati ötödik ugyan az első félidőben alig tudta fenntartani a portlandieket, ám a harmadik játékrészben tempót váltott és lassan elkezdte növelni az előnyét, ami végül csaknem húsz pont lett a lefújáskor.

A hazaiaknál C. J. McCollum (30–2–8), Brandon Ingram (22–7–2) és Zion Williamson (26–10–3) egyaránt nagyot játszott, a túloldalon pedig a másodéves – és általában csereként beálló – Dalano Banton volt kiemelkedő 28 ponttal.