NBA: a „Görög Szörny” nélkül, Lillard 41 pontjával verte meg a Bucks a Clipperst

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.05. 07:40
A 41 pontos Damian Lillard vezérletével verte a Bucks a Clipperst (Fotó: Getty Images)
Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) nélkül, a 41 pontos Damian Lillard és a dupla duplát elérő Bobby Portis játékára építve nyert rangadót hazai pályán a Milwaukee Bucks a Los Angeles Clippers ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti keddi játéknapján. A másik Los Angeles-i csapat, a Lakers is fontos mérkőzésen győzött az Oklahoma City Thunder ellen – köszönhetően Anthony Davis és LeBron James dupla dupláinak is.

Sokáig úgy tűnt, hogy a Clippers húzza be a játéknap rangadóját, hiszen az első negyed közepétől a negyedik derekáig vezetett, de a legjobbját, Janisz Adetokunbót nélkülöző Bucks parádésan hajrázott, s a 41 pontos Damian Lillard (aki ezúttal „csak” négy triplát jegyzett) mellett a 28 ponttal és 16 lepattanóval záró Bobby Portis remeklésének köszönhetően 113–106-ra fordítani tudott – pedig a vendégeknél Paul George és James Harden is 29 ponttal zárt.

A másik Los Angeles-i csapat, a Lakers szoros első negyed után úgy nyert végül „csak” 116–104-re az Oklahoma City Thunder ellen, hogy a mérkőzés utolsó 13 pontját a vendégek szerezték. Az OKC-nél most Shai Gilgeous-Alexander (20–7–4) és Chet Holmgren (15–7–1) sem tudott igazán maradandót alkotni, miközben a túloldalon Anthony Davis (24–12–4) és LeBron James (19–11–8) is dupla duplát ért el, de a Lakers legeredményesebb játékosa így is az öt sikeres triplával 26 pontig jutó DeAngelo Russell volt.

Hiába szerzett 34 pontot és osztott ki 14 gólpasszt Anfernee Simons, a Nyugati főcsoportban utolsó előtti Portland Trail Blazers a papírformának megfelelően 119–114-re kikapott a csoportelső Minnesota Timberwolves otthonában. A hazaiak legjobbja ezúttal nem Karl-Anthony Towns vagy Anthony Edwards, hanem Rudy Gobert volt 25 ponttal és 16 lepattanóval.

A Chicago Bulls Coby White karriercsúcsot jelentő 37 pontjával és DeMar DeRozan 33 pontjával nyert 113–109-re Sacramentóban, ráadásul úgy, hogy a harmadik negyed végén még 22 pontos hátrányban volt.

A Utah Jazz a 38 ponttal, 10 lepattanóval és hét assziszttal záró Jordan Clarkson közreműködésével tudta 127–115-re legyőzni a Washington Wizardsot, a Fülöp-szigeteki játékos pedig klubrekordot döntött azzal, hogy neki van a legtöbb legalább 30 pontos meccse a kispadról beszállva.