NBA: Murray és Sabonis sem tudta megállítani a Heatet

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.27. 07:14
Hiába a jó egyéni teljesítmények a Sacramentónál, a Bam Adebayo vezette Heat legyőzte a Kingset (Fotó: Getty Images)
Hiába szórt be hétből hat triplát Keegan Murray és hiába ért el tripla duplát Domantas Sabonis, a Sacramento Kings simán kikapott hazai pályán az előző idényben döntős Miami Heattől az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint keddi játéknapján.

A házigazda Sacramento az első félidőben jól tartotta magát, de a harmadik negyedet nagyon elrontotta, ezt a felvonást ugyanis 36–19-re nyerték Bam Adebayóék, akik elsősorban az All Star-játékos 28 pontjának és 10 lepattanójának köszönhetően nyertek 121–110-re, pedig a túloldalon Kyler Murray hétből hat sikeres triplával és 28 ponttal zárt, míg Domantas Sabonis 14 pontja mellé ugyanennyi lepattanót és 10 asszisztot, De’Aaron Fox 27 egységet jegyzett.

Hiába jutott 24 pontig Benedict Mathurin és 27-ig Pascal Siakam, az Indiana Pacers sem bírt otthon a Toronto Raptorsszal, amely elsősorban Scott Barnes 21–12–12-es tripla duplájára és az osztrák Jakob Pöltl 15–10–4-es dupla duplájára építve győzött 130–122-re.

A New York Knicks némi meglepetésre megszenvedett a Detroit Pistonsszal, de a 35 pontja mellett 12 asszisztot kiosztó Jalen Brunson vezérletével 113–111-re be tudta húzni hazai meccsét.

A játéknap legnagyobb meglepetését egy alsóházi meccs hozta, ugyanis a Brooklyn Nets átgázolt házigazdáján, a Memphis Grizzliesen, amely a nagyszünetben már 26 pontos hátrányban volt, s 111–86-ra kapott ki úgy, hogy a meccs legjobbja, a brooklyni Dennis Schröder is csak 18 ponttal zárt.