NBA: megvan Wembanyama első tripla duplája, Jokics megdöntötte James óriási rekordját

D. S. B.D. S. B.
2024.01.11. 06:57
Nikola Jokics LeBron Jamest megelőzve legfiatalabb játékosként érte el a 13 ezer pontot, hatezer lepattanót és négyezer asszisztot az NBA-ben (Fotó: Getty Images)
Óriási csatában, hosszabbítás után győzte le 127–120-ra a Keleti főcsoportot vezető Boston Celtics a Nyugati konferenciában élen álló Minnesota Timberwolvesot az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján, melynek tíz meccséből még kettő hozott ráadást, Nikola Jokics megdöntötte LeBron James egyik rekordját, az 1/1-es Victor Wembanyama pedig első tripla dupláját jegyezte.

A várható nagy csatát hozta a két csoportelső ütközete, melyen egyik csapat sem tudott igazán meglépni, a Celtics az első negyedben 10, a Timberwolves a negyedikben kilenc ponttal vezetett, de a 111–111-es rendes játékidő után a ráadásban már a hazaiak voltak pontosabbak és 120–118-ról fordítva nyertek hét ponttal.

A Bostonban megint nagyot ment a sztárduó, Jayson Tatum 45, Jaylen Brown 35 pontot szórt, együtt összesen 10 triplával, míg a Minnesotánál Anthony Edwards „csak” 29 pontig, Karl-Anthony Towns pedig 25 pontos, 13 lepattanós dupla dupláig jutott.

A Celtics idénybeli 18. hazai meccsén 18. győzelmét aratta, ez pedig franchise-rekord! A Minnesotánál pedig Anthony Edwards LeBron James, Luka Doncic, Kobe Bryant, Tracy McGrady és Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) után a hatodik – de a harmadik legfiatalabb – olyan játékos lett, aki 22 éves kora előtt elérte az ötezer pontot és az ezer-ezer lepattanót, illetve asszisztot.

A csoportelsők rangadójához hasonló meccset hozott az előző idény MVP-jét, Joel Embiidet nélkülöző Philadelphia 76ers atlantai vendégjátéka, a Sixersnél hiába villogott Tyrese Maxey (35 pont, nyolc lepattanó, kilenc assziszt) és Tobias Harris (32–10–4), a Hawksnál négyen is dupla dupláztak: Trae Young 28 pontot és 11 assisztot, Jalen Johnson 25 pontot és 16 lepattanót, Onyeka Okongwu 19 pontot és 11 lepattanót, Saddiq Bey pedig 15 pontot és 10 lepattanót jegyzett, ráadásul Dejounte Murray is eljutott 25 pontig, a kiváló egyéni teljesítmények pedig 139–132-es hosszabbításos sikert értek az Atlantának.

Az előző idényben döntős Miami Heat Bam Adebayo (25–11–6) dupla duplája ellenére hazai pályán 128–120-ra kikapott a Shai Gilgeous-Alexander (28–2–8) vezérelte Oklahoma City Thundertől, a Golden State Warriors pedig még az eltiltásából nemrég visszatérő Draymond Green nélkül kapott csúnya hazai pofont a New Orleanstől, a Pelicans ugyanis idegenben aratott kiütéses, 141–105-ös sikert Jonas Valanciunas (21–9–2) és Zion Williamson (19–5–7) vezérletével.

A San Antonio Spursben megszerezte NBA-karrierje első tripla dupláját az 1/1-es Victor Wembanyama, aki 16 ponttal, 12 lepattanóval és 10 assziszttal vette ki a részét a texasiak Detroit Pistons elleni idegenbeli, 130–108-as győzelméből.

A címvédő Denver Nuggets szerb sztárja, Nikola Jokics a Utah Jazz elleni idegenbeli mérkőzésen LeBron Jamest megelőzve a legfiatalabb NBA-játékosként érte el a 13 ezer pontot, hatezer lepattanót és négyezer asszisztot, de most a center 27 pontja, 11 lepattanója és hat asszisztja sem volt elég a sikerhez a Jordan Clarkson (27–2–9) és Lauri Markkanen (26–12–2) vezette hazaiak ellen, akik 124–111-re behúzták a meccset.