NBA: a liga egyetlen kanadai csapata 21–1-es (!) rohammal fordított a Wizards ellen

K. B.K. B.
2023.11.14. 09:12
Pascal Siakam (fehérben) volt a Washington Wizards elleni meccs hőse (Fotó: Getty Images)
A Boston Celtics, a Toronto Raptors, a Milwaukee Bucks és a Sacramento Kings is győzött az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) legutóbbi játéknapján.

Sorozatban harmadik alkalommal diadalmaskodott, így a Keleti konferencia második helyén áll a Boston Celtics. A New York Knicks egyébként jól tartotta magát, a második negyed végén még egy ponttal vezetett, de a Boston rákapcsolt, Jayson Tatum az utolsó felvonásban nagyon ment, és csapata végül 114–98-ra nyert. Tatum egyébként összességében 35 pontig jutott, ebben az idényben ez az eddigi legtöbb, amit elért.

Szenzációs fordítást mutatott be a Toronto Raptors, amely 23 pontos hátrányból nyert a vendég Washington Wizards ellen. A 27. percben 48–71-et mutatott az eredményjelző, az utolsó negyedben pedig még 16 pontos előnyben volt a Wizards, de a liga egyetlen kanadai csapata 21–1-es (!) rohammal fejezte be a 111–107-tel zárult meccset. A Raptors 7–6 után 109–107-nél vezetett ismét, 7.6 másodperccel a vége előtt. A mérkőzés hőse a házigazdákat erősítő, 39 pontos Pascal Siakam volt, aki egymaga 22 pontot szórt a harmadik játékrészben – írja az MTI.

A Milwaukee Bucks hazai pályán 118–109-re legyőzte a Chicago Bullst, a meccs legjobbja Jannisz Adetokunbo (Bucks) volt, a görög klasszis 35 pontig és 11 lepattanóig jutott. Hiába a remek utolsó negyed, a Cleveland Cavaliers 132–120-ra kikapott a Sacramento Kings otthonában. A két hét kihagyás után visszatérő De'Aaron Fox (Sacramento Kings) 28 pontot és 6 gólpasszt jegyzett.