Joel Embiid karriercsúcsot szórt, a Clippers átgázolt a Memphisen

Vágólapra másolva!
2020.02.25. 09:36
null
Marcus Morris 13 ponttal segítette az egy negyed után 40–14-re vezető Clipperst a Memphis ellen (Fotó: Tóth Zsombor)
Joel Embiid 49 ponttal vezette győzelemre a Sixerst az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában, közben pedig a Clippers átgázolt a Memphisen, míg a Suns egy húszast vert a Jazzre idegenben. Bradley Beal 55 pontja ellenére kikapott a Wizards a 40-et szóró Khris Middleton által húzott Milwaukee-tól, túlórában bukott el a Miami, nem hibázott a Houston és a Dallas.

 

Philadelphia 76ers–Atlanta Hawks 129–112

Embiid begorombult. A folyamatos kritikák, a Bucks elleni csúfos vereség és Ben Simmons hiánya ezúttal egy egészen extra estét hozott ki Joel Embiidből: a Sixers centere abszolút dominálta a mérkőzést, foghatatlan volt a festékben, dobott kosarakat betörésből, támadópattanóból, majd a végén azért még egy triplát is elsüllyesztett. Végül 49 ponttal új karriercsúcsot állított fel úgy, hogy 17/24 dobása a gyűrűben landolt és 14/15 büntetőt tett ehhez hozzá, ráadásul volt még 14 lepattanója, 3 gólpassza és 3 labdaszerzése is – saját bevallása szerint most nagyon élvezte a játékot, a végén a közönséget is tűzbe hozta, akik a kritikák után most az "MVP" rigmussal jelezték neki, hogy értékelik a látottakat. Az ő parádéjával igazából végig kézben is tartotta a meccset a Philly, Embiid mellett az előzetes hírekkel ellentétben mégis pályára lépő és 25 pontot dobó Tobias Harris is jól mozgott, 17 egységgel nyerték az első negyedet, 21-gyel mentek az első félidőben és bár a harmadik negyedben volt egy komoly hullámvölgyük (hátrányba kerültek), utána rendezték a soraikat és a záró etapban megint abszolút dominálni tudtak. Brett Brown és Tobias Harris is hozzátette, hogy Embiid amúgy minden este játszhatna így, ha akarna, mert képes rá, ami a dicséret mellett bújtatott kritika is a klasszis felé – Brown egyébként alaposan felkavarta a rotációt is most, Simmons helyén Milton kezdett, visszakerült az első ötösbe Horford, Scott és Neto pedig egyáltalán nem került pályára.

Egy futás volt csak a Hawksban. Lloyd Pierce, a vendégek vezetőedzője annyit emelt ki a meccsel kapcsolatban, hogy büszke a csapatára, mert a harmadik negyedben óriásit küzdöttek és a 20 pont feletti hátrányukból előnyt csináltak – 23-9-cel kezdték a játékrészt és utána is lendületben maradtak. A záró etapra azonban elfogyott a tudomány, ismét jött az Embiid-show és Pierce azt is elismerte, hogy a centerrel ma nem lehetett mit kezdeni, úgyhogy el kellett fogadniuk a vereséget – Trae Young (28 pont, 7 lepattanó, 10 gólpassz), De'Andre Hunter (22 pont, 7 lepattanó) és John Collins (21 pont, 9 lepattanó) jó számai nem értek győzelmet, összességében alig 21%-kal tripláztak, mezőnyből is gyengén dobtak, védekezésben pedig csak az említett harmadik negyedben tudták összeszedni magukat. A bravúr elmaradt, úgyhogy nem tudtak előrébb jönni, egálban vannak a keleti sereghajtó Clevelanddel.

A 76ers legjobb dobói: Embiid 49/3, Harris 25/12, Korkmaz 15/9
A Hawks legjobb dobói: Young 28/6, Hunter 22/3, Collins 21/6

Washington Wizards–Milwaukee Bucks 134–137 – hosszabbítás után

Beal előtt illik fejet hajtani. Előző este 53 pontos karriercsúcsot szórt Bradley Beal, a Wizards sztárja, aki most a back-to-back második felén a törvényszerű visszaesés helyett még egy lapáttal rá tudott tenni elképesztő teljesítményére és ezúttal 55 pontig jutott, ezzel új karriercsúcsot állított fel. A hátvéd csak a negyedik negyedben egymaga 22 egységet termelt és kulcsszerepe volt abban, hogy csapata hosszabbításra mentette az estét, majd a túlórában is ő dobott a Washington 11 pontjából hetet – 19/33-cal célzott mezőnyből, közte 8/13 triplát is elsüllyesztett és bár a 9 eladott labda elég csúnya adat, ezt most nem nagyon illik a fejére olvasni. Beal ezzel egyébként Kobe Bryant óta az első játékos lett a liga történetében, aki egymás után kétszer is elérte az 50 pontos határt, két helyet is előreugrott a franchise örökranglistáján a bedobott kosarakat tekintve és utolérte Gilbert Arenast a 40 pontos meccsek tekintetében – győzelmet viszont sem az ő parádéja, sem Shabazz Napier 27 pontos szezoncsúcsa nem ért, még ha a vártnál sokkal jobban helyt is álltak a ligaelsővel szemben.

Most Middleton volt a nyerőember. Brook Lopez nem játszott (bár Robin Lopez pontosan azt csinálta, amit ő szokott jobb napjain, bevert 3/4 triplát és kiosztott 3 blokkot...), Giannis Antetokounmpo pedig elég összevissza estét hozott a Bucksnál, a csapat most valahogy nem állt a helyzet magaslatán, különösen védekezésben. A görög klasszis csak 25 percet tölthetett a parketten és az is elég felemásra sikerült (a 22 pont és a 14 lepattanó remek, a 8 eladott labda nem), majd a rendes játékidő hajrájában ki is pontozódott, úgyhogy másnak kellett megnyernie a meccset a listavezetőnél – megnyugtató lehet számukra, hogy amikor kellett, akkor előlépett Khris Middleton és hozta is a szükséges játékokat. Már a negyedik negyed hajrájában is volt clutch dobása (miután leadták a korábban 20, a játékrész elején 13 pontos előnyüket és szoros lett a meccs), de ott még nem tudtak nyerni, sőt, a végén Eric Bledsoe két büntetőjére és főleg Lopez blokkjára volt szükségük ahhoz, hogy életben maradjanak – aztán a hosszabbítás már Middleton terepe volt, ő szerezte csapata utolsó kilenc pontját és a végén egy triplával, valamint két büntetővel eldöntötte a küzdelmet. Middleton végül kereken 40 pontig jutott, most ő volt a nyerőember, mellette Bledsoe (23 pont, 10 gólpassz) is dicsérhető és támadásban többen is hozzá tudtak tenni, így ha a vártnál nehezebben is, de azért csak hozták a kötelező győzelmet.

A Wizards legjobb dobói: Beal 55/24, Napier 27/9, Smith 13/6
A Bucks legjobb dobói: Middleton 40/6, Bledsoe 23/12, Antetokounmpo 22

Cleveland Cavaliers–Miami Heat 125–119 – hosszabbítás után

Az újonc vezette a Clevelandet. Az elsőéves swingman, Kevin Porter Jr. volt a Cavs vezére ezen a mérkőzésen, a padról beszálló fiatal kereken 30 pontot rámolt be (szezoncsúcs) 9/18-as mezőnymutatóval, 4/7 triplával, 8/10 büntetővel, 8 lepattanóval, 3 gólpasszal és 3 labdaszerzéssel, ráadásul clutch helyzetekben is lehetett rá számítani. A hazaiak sokáig komoly hátrányban voltak, szűk három negyeden keresztül nem sok közük volt a meccshez, égtek 22 ponttal, ám az utolsó játékrészben történt valami és azt 31-12-re nyerték meg, ott lejátszották a Miamit – Porter back-to-back tripláival vették át a vezetést, majd a rendes játékidőben győzni végül nem tudtak, mert ott Porter viszont kihagyott egy büntetőt, majd az utolsó mezőnydobást is. A ráadásban viszont megint villant, először Larry Nance Jr. került előtérbe, majd Kevin Love is hozzászólt, aztán bő egy perccel az órán megint jött Porter és az ő dobásával visszavette a vezetést a gárda, ezt pedig már nem is adta ki a kezéből – a végeredményt is a fiatal két büntetője állította be, úgyhogy J.B. Bickerstaff vezetőedző érthetően elégedetten értékelte a történteket.

Már a hosszabbítás sem megy. Egyértelműen gödörbe került az utóbbi időben a Miami, a Herro-Leonard páros kidőlése után Jimmy Butler sérülése is rosszkor jött nekik és bár legutóbb otthon éppen ezt a Clevelandet dobták szét, de idegenben most megint nem tudtak nyerni – az utóbbi nyolc meccsükből ez volt a hatodik vereségük, idegenben hétből hatszor kaptak ki, valamin változtatniuk kell. Ráadásul most már a hosszabbításból sem jöttek ki jól, hiszen eddig 8-0-ra álltak idén ilyen helyzetben, most viszont ezt is elrontották, pedig sokáig úgy tűnt, hogy simán nyernek – az első három negyedet uralták, 20 pont feletti előnyben voltak, a végére azonban elfogytak, a rendes játékidő végén még Kendrick Nunn megmentette őket, a hosszabbításban azonban nem volt pardon. A hazai mérlegük még mindig remek, de Bam Adebayo (22 pont, 13 lepattanó, 9 gólpassz, 3 labdaszerzés, 4 blokk) kimondta, hogy ez így nagyon kevés lesz, a munkakörükbe az idegenbeli meccsek is beletartoznak, ott is virítaniuk kell – mondjuk a következő másfél hétben lesz sorozatban öt hazai mérkőzésük, ott muszáj lesz összeszedniük magukat.

A Cavaliers legjobb dobói: Porter Jr. 30/12, Love 17/6, Nance Jr. 16
A Heat legjobb dobói: Adebayo 22, Dragic 22/6, Nunn 21/6

Brooklyn Nets–Orlando Magic 113–115

A második félidőben a Magic diktált. A keleti hetedik helyért csatázik egymással ez a két csapat, előrébb nem tudnak kerülni, hátrébb pedig ugyan figyelniük kell, de nagy veszélyben szintén nincsenek, így jobb híján egymással küzdenek – viszont a Netsnek volt előnye, éppen ezért volt fontos az Orlando számára, hogy nyerni tudjon, főleg idegenben. Az első félidőben még csak keresték a támadójátékukat a vendégek, összesen 42 pontig jutottak a nagyszünet előtt, nem csoda, hogy hátrányban voltak, a fordulás után viszont rátaláltak valamire és megtáltosodtak: csak a harmadik negyedben hozzátettek még 40 pontot és a második félidőt összességében 15 egységgel nyerték meg. Nik Vucsevics folyamatosan erőltette, hogy járassák a labdát, Terrence Ross 8/9-et dobott a szünetet követően, Aaron Gordon (27 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) és Evan Fournier (21 pont, 8/16 mezőnyből) is remekelt, majd a szoros végjátékból is ők jöttek ki jobban: Gordonnak volt egy clutch triplája, majd 14 másodperccel a vége előtt egy meccsnyerőnek bizonyuló blokkja, úgyhogy végül nagyon értékes győzelmet arattak. Ezzel egyrészt másfél meccsre megközelítették a Brooklynt, másrészt az egymás elleniben is vezetnek 2-0-ra, harmadrészt pedig 4,5 meccsre növelték az előnyüket a Washingtonnal szemben, magabiztosan várhatják a folytatást.

Elrontotta a Nets. Az első félidőben nagyszerűen kosárlabdáztak a hazaiak, kontrollálták Vucsevicset, levették a pályáról Rosst, kiváló védekezéssel tíz pont feletti előnybe kerültek – sőt, vezettek 19-cel is, úgy tűnt, hogy érvényesítik a papírformát, hiszen sokkal jobb formában érkeztek meg erre a meccsre. A fordulás után azonban „kilyukadt" a védekezésük, a Magic sorra dobta a kosarakat, Dinwiddie-ék pedig ilyen ütemben nem tudtak válaszolni, igyekeztek ugyan, de a végére egy dobásnyival rövidebbnek bizonyultak – Dinwiddie szerint itt nincsenek csodák, ha megfelelően védekeznek, akkor nyernek, de most nem tették ezt, az ellenfél pedig megbüntette a hibáikat. Nagyon aggódniuk azért nekik sem kell, még kétszer játszanak az Orlandóval márciusban, ha mindkettőt megnyerik, akkor jó esélyük van a hetedik hely megőrzésére, a playoffjukat pedig jelenleg senki nem veszélyezteti komolyabban.

A Nets legjobb dobói: Dinwiddie 24/12, LeVert 19/9, Temple 18/12
A Magic legjobb dobói: Gordon 27/9, Fournier 21/9, Ross 21/12

Houston Rockets–New York Knicks 123–112

Most Westbrook sem kellett. Ujjsérülése miatt nem lépett pályára a Rockets jó formában lévő korábbi MVP-je, de ezúttal nélküle is megoldották a feladatot a társak, köszönhetően elsősorban James Hardennek: a „másik" MVP 37 pontig, 6 lepattanóig és 9 gólpasszig jutott, 14/25 dobása a gyűrűben landolt, közelről szinte hibátlanul dolgozott. Mellette többen is hasznosnak bizonyultak, McLemore, Rivers, vagy Eric Gordon is hozzátette a magáét és bár a lepattanózást simán elvesztették és csak 33%-kal tripláztak, de így is hozták a kötelezőt – az első félidőben 72 pontot dobtak és 15-tel vezettek, ezt be tudták osztani a folytatásban. Harden egyébként már a nagyszünetig 31 pontot szórt, utána a csapattal együtt ő is jelentősen visszavett, de a győzelmük nem forgott veszélyben, a záró etapban így is vezettek még kereken hússzal – már egy egész meccsel járnak a Jazz előtt és tovább üldözik a Clippers–Nuggets párost.

Ennyit tudott a New York. Mike Miller, a vendégek vezetőedzője azt mondta a meccs után, hogy ez a Houston sok módon tud kárt okozni az ellenfeleknek és ők most egyiket sem tudták megállítani, túl sok könnyű helyzetet adtak Hardenéknek, így pedig nem lehetett reális esélyük a győzelemre. Igazából csak az első negyedben tudtak látótávolságon belül maradni, a másodikban már leszakadtak, onnantól pedig tisztes távolból követték ellenfelüket – RJ Barrett 21 pontja szép, Dennis Smith Jr. hét labdaszerzése nem különben, az 54-38-ra megnyert lepattanózás is dicséretes, de a sikertől nagyon messze voltak ezen az estén, így maradt számukra a papírformának számító vereség.

A Rockets legjobb dobói: Harden 37/12, McLemore 17/12, Gordon 16/3
A Knicks legjobb dobói: Barrett 21/6, Randle 17, Smith Jr. 15/3

Dallas Mavericks–Minnesota Timberwolves 139–123

Pihentető győzelem. A botrányos körülmények között elvesztett atlantai meccs után most nyugodt napja volt a Dallasnak, a hazai csapat végig vezetett, egyszer sem volt hátrányban, az első félidőben brillírozott támadásban (81 dobott pont) és a hamar megszerzett két számjegyű előnyt különösebb gond nélkül végig is tudta vinni. Olyannyira egyszerű volt ez a mérkőzés számukra, hogy nagyrészt 25 percet játszottak a kezdők és a padról is öten kaptak 19-22 perc között, úgyhogy Rick Carlisle bőven adhatott lehetőséget mindenkinek – Luka Doncic azért így is eljutott 20 pontig, 9 lepattanóig és 7 gólpasszig, Tim Hardaway Jr. 23 pontot termelt, Seth Curry 5/9 triplát süllyesztett el, szóval azért megvolt, aminek kellett. Végül 50%-os mezőnymutatóval, 36%-os triplázással, a 140 dobott pontot közelítve hozták a hazai kötelezőt, most pedig utazhatnak át San Antonióba, ahol valószínűleg nagyobb erőfeszítéseket kell majd tenniük.

Csak a szokásos vereség. Az utóbbi 19 meccsből 18. alkalommal kapott ki a Wolves, Karl-Anthony Towns nélkül most sem volt érdemi esélyük a vendégeknek, akik az utóbbi időben megszokottak szerint ismét egy sokpontos, látványos meccset játszottak, voltak szép egyéni statisztikáik, de mivel a védekezésük tulajdonképpen nem létezik, így ismét vereséget szenvedtek. Azt csinált velük a Dallas, amit csak akart, úgyhogy hiába hozott csinos számokat D'Angelo Russell (29 pont, 10/20 mezőnyből), Malik Beasley (21 pont, 5/12 tripla), vagy James Johnson (19 pont, 6/9 mezőnyből), ebből a csapat semmit nem profitált, az egy félidő alatt kapott 81 pont megpecsételte a sorsukat. Nincs itt nagy látnivaló, ők egyértelműen feladták a rájátszást és már hét meccsre vannak bárki mástól Nyugaton, leszámítva a még mögöttük lévő Golden State-et.

A Mavericks legjobb dobói: Hardaway Jr. 23/9, Doncic 20/3, Curry 19/15
A Timberwolves legjobb dobói: Russell 29/9, Beasley 21/15, Johnson 19/9

Utah Jazz–Phoenix Suns 111–131

Rubio bosszút állt. Nyáron döntöttek úgy a Jazznél, hogy Ricky Rubióra nincs tovább szükség és Mike Conley lesz az irányítójuk, a spanyol pedig Phoenixbe került – Conley egyelőre nem váltotta meg a világot Salt Lake Cityben, Rubio pedig most 101%-on pörgött, hogy bizonyítson volt csapata ellen. A Suns karmestere különösen védekezésben parádézott, kamatoztatta, hogy nagyjából ismeri a Utah figuráit, folyamatosan ott volt a passzsávokban és hét labdát is szerzett, ezt megtetézte 22 ponttal és 11 gólpasszal, gyakorlatilag elöl-hátul azt csinált, amit csak akart – mellette Devin Booker (24 pont, 10 gólpassz) is remekelt, Kelly Oubre Jr. 18 pontot szórt, Deandre Ayton 8/9-et dobott mezőnyből, nagyon működött a Suns. Ennek aztán az lett a vége, hogy a vendégek 56%-os mezőnymutatóval, 60%-os triplázással és 33 gólpasszal zártak és az első negyed után lejátszották a jóval esélyesebb Jazzt – a második negyedet nyolc, a harmadikat tizenegy, a negyediket pedig kilenc ponttal nyerték meg, ízekre szedték ellenfelüket. A komoly bravúrgyőzelem ellenére még mindig messze vannak a nyugati playofftól, de önbizalom-növelőnek mindenképpen jó volt ez az este, no meg Rubio is elégtételt vehetett korábbi csapatán...

Megint gondban van a Jazz. Némileg váratlanul 0-3-mal jött vissza az All-Starról a Utah, ezen az estén pedig egyetlen negyed jutott a hazai csapatnak annak ellenére, hogy abszolút kötelező lett volna hoznia a mérkőzést. Donovan Mitchell 38 pontja kiváló, de Conley 8 pontja és 1 gólpassza nagyon kevés, gyengén játszott Ingles, csendes volt Gobert, nem dobott jól Bogdanovic, a kispadról csak Clarkson tudott hozzátenni és 27 pontot kaptak az eladott labdáik után – közben pedig a védekezésük is romhalmaznak bizonyult, a festékben játszva szedte szét őket Rubio és a Suns. A csúnya hazai pofon után most már magukba kell nézniük, hiszen a gyenge szezonkezdet után hetekig parádéztak, majd váratlanul belecsúsztak egy ötös zakósorozatba, amelyből kijöttek, most viszont megint zuhannak, ezen a Nyugaton pedig ennél stabilabb teljesítmény kell a jó eredményhez.

A Jazz legjobb dobói: Mitchell 38/18, Bogdanovic 16, Clarkson 14/3
A Suns legjobb dobói: Booker 24/6, Rubio 22/6, Oubre Jr. 18/3

Los Angeles Clippers–Memphis Grizzlies 124–97

Megrázta magát a Clippers. Sorozatban három vereség után most esélyt sem adott ellenfelének a Los Angeles, már az első negyedben átgázolt a Memphisen Doc Rivers alakulata: Kawhi Leonard egymaga 14 pontot szórt ebben a játékrészben, a hazai csapat pedig 40-14-re (!) nyerte meg ezt a 12 percet. A harcos és fegyelmezett védekezés mellett most a támadójáték is működött, pedig sem Paul George (7 pont, 3/11 mezőnyből), sem Patrick Beverley (6 pont) visszatérése nem szólt nagyot, viszont mindenki hozzátette a magáét, nagyszerűen járt a labda, 50%-kal dobtak mezőnyből, 43%-kal tripláztak, tükörsimán nyerték meg a mérkőzést. Ennek örömére Rivers pihenőt is adott sztárjainak, Leonard 25 perce volt a legtöbb a csapatban, a többiek még ennyit sem játszottak – nagyon kellett már nekik egy ilyen mérkőzés, ezzel maguk mögött tartották a Houstont és csak egy meccsre vannak a Denvertől.

Kawhi Leonard már az első negyed végén 14 pontnál járt (Fotó: Tóth Zsombor)
Kawhi Leonard már az első negyed végén 14 pontnál járt (Fotó: Tóth Zsombor)

Ez most más szint volt. Egy motivált, elkötelezett, fegyelmezett Clipperstől még elég messze van a Jaren Jackson Jr.-t hetekig nélkülöző Memphis, ráadásul a vendégek nagyon beragadtak a rajtnál, majd megsérült náluk Brandon Clarke, úgyhogy igazából semmi sem jött nekik össze – abszolút nem voltak a hazaiak szintjén fejben és játékban sem, voltak 37 pontos hátrányban is. Egyénileg sem tudunk senkit kiemelni náluk, ez most egy nagyon elrontott este volt számukra, úgyhogy ismét becsúsztak 50% alá és 2,5-3 meccsre csökkent az előnyük a Portland–New Orleans párossal szemben – most ráadásul még mennek Houstonba, majd jön egy Kings–Lakers hazai back-to-back hétvégén, továbbra is nehéz dolguk lesz.

A Clippers legjobb dobói: Leonard 25, Harrell 22, Morris 13/6, Green 13/9, Shamet 13/9
A Grizzlies legjobb dobói: Morant 16, Dieng 14/6, Jackson 14/6

NBA, ALAPSZAKASZ
Cleveland Cavaliers–Miami Heat 125–119 – hosszabbítás után
Philadelphia 76ers–Atlanta Hawks 129–112
Washington Wizards–Milwaukee Bucks 134–137 – hosszabbítás után
Brooklyn Nets–Orlando Magic 113–115
Houston Rockets–New York Knicks 123–112
Dallas Mavericks–Minnesota Timberwolves 139–123
Utah Jazz–Phoenix Suns 111–131
Los Angeles Clippers–Memphis Grizzlies 124–97

Legfrissebb hírek

Butler és Curry klasszisteljesítményével bejutott a rájátszásba a Golden State – videó

Amerikai sportok
6 órája

Hiába Curry parádéja, a Warriors hosszabbítás után kikapott a Clipperstől, így playinre kényszerül

Amerikai sportok
2025.04.14. 00:28

Jokics történelmet írt, a Doncic vezette Lakers harmadik kiemeltként jutott be a rájátszásba

Amerikai sportok
2025.04.12. 10:22

NBA: Anthony Edwards 44 pontos teljesítményével nyert a Minnesota

Amerikai sportok
2025.04.11. 07:28

A Kings a Pistons, a Heat a 76ers ellen nyert az NBA-ben

Amerikai sportok
2025.04.08. 07:10

A Lakers elrontotta a Memphis új edzőjének bemutatkozását

Amerikai sportok
2025.03.30. 08:21

Vérröggel diagnosztizálták a Bucks sztárját

Amerikai sportok
2025.03.26. 12:29

Jokics nélkül is fontos győzelmet aratott a Denver – videók

Amerikai sportok
2025.03.24. 08:13
Ezek is érdekelhetik