A Wizards nyert Houstonban, szenvedve győzött a Bulls

ADORJÁN ISTVÁN, GOBODICS TAMÁS (KEZDŐ5.HU)ADORJÁN ISTVÁN, GOBODICS TAMÁS (KEZDŐ5.HU)
Vágólapra másolva!
2014.12.30. 09:15
null
A chicagói Joakim Noah (pirosban) küzd a labdáért a pacerses Solomon Hill-lel (Fotó: Reuters)
Bradley Beal 33 pontja többet ért, mint James Harden 33 pontja, így a Washington szoros meccsen nyert Houstonban az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság hétfői játéknapján. A Chicago nehezen nyert Indianában, hiába tért vissza Chris Bosh, a Magic győzni tudott Miamiban, hosszabbítást húzott be a Bucks Charlotte-ban, hozta a kötelezőt a Clippers, a Kings viszont Brooklynban is bukott. Lássuk a részleteket!

 

Charlotte Hornets–Milwaukee Bucks 94–104 – hosszabbítás után

Győzelem járt az eltékozolt előny mellé. Jól kezdte a mérkőzést a vendéggárda, mely a hazaiak támadásbeli gyengélkedése miatt a második negyedben már 21 ponttal vezetett. Innen azonban nagy leolvadást produkált a Bucks, és a teljes fórját elbukta a harmadik játékrészben. A Hornets a rendes játékidő utolsó másodperceiben nem tudott élni a lehetőséggel, hogy meccsnyerő támadást vezessen, labdaeladással végződött a kísérlet, a hosszabbításban viszont hengerelt a Bucks és megnyerte a mérkőzést. Nem roppant össze a csapat, melyből öt játékos is tíz pont fölé jutott, Antetokounmpo (7/8 mezőnyből, nyolc lepattanó, három blokk), Henson (11 pont, öt blokk) hatékony védőmunkát hozott, a padról pedig újfent érkezett Dudley (17 pont, kilenc lepattanó) extrája.

Segítség nélkül nem lehet nyerni. Hatalmas terhet vállalt magára Walker (7/22 mezőnyből, 12/13 büntető, négy gólpassz, négy blokk), aki alig kapott jelentős mértékű támogatást más csapattárstól, csak Henderson (7/13, öt gólpassz) tette oda magát. Jefferson halovány teljesítményt hozott támadásban (3/12 mezőnyből), viszont a padról Marvin Williams dupla dupla közelbe került (nyolc pont, 14 lepattanó). A nagy felzárkózás sokat kivett a hazaiakból, a Bucks pedig nehezen, de felismerte, hogy nagy nyomást kell helyeznie Walkerre, és akkor nyerhet.

A Hornets legjobb dobói: Walker 28/6, Henderson 19/3, Kidd-Gilchrist 10
A Bucks legjobb dobói: Knight 18/6, Dudley 17/6, Antetokounmpo 16

Indiana Pacers–Chicago Bulls 90–92

Szenvedve, de jött a hetedik. Butler (8/20 mezőnyből, 9/12 büntető, kilenc lepattanó, négy szerzett labda), Gasol (7/14 mezőnyből) és a teljes vendéggárda alaposan megdolgozott azért, hogy több mint húszpontos fórt építsen ki. Rose (5/20 mezőnyből, 1/7 hárompontos, hat lepattanó, hat gólpassz) sokat hibázott, de ő is kellett a siker eléréséhez. A záró negyedben szerzett 11 pont ellenére nem omlott össze a Bulls, bár bőven kínáltak lehetőséget az ellenfélnek a találkozó megfordítására – de a mérkőzést alig több mint egy perccel a lefújás előtt Butler triplája döntötte el a vendégek javára. Gasolék sorozatban 7. győzelmüket szerezték meg.

Elszalasztott lehetőség. A negyedik negyedben 13 pontot szóró Copeland (17 perc, 7/10 mezőnyből) élen járásával 20–0-s rohamot tudott le a Pacers. Ezt azért tudták kivitelezni a hazaiak, mert a Bulls sorozatban 17 dobást hibázott el. A játékrész második felében inkább a küzdelem dominált, mint a pontos játék, és hiába szereztek előnyt a vendéglátók és volt három lehetőségük az utolsó egy percen belül a mérkőzés megnyerésére, minden próbálkozásuk kudarcba fulladt. Egyetlen véletlenül beeső extra teljesítménnyel és egy Hibbert-betlivel (15 perc, 3/8 mezőnyből, négy fault) nehéz egy olyan kaliberű csapat ellen nyerni, mint a Bulls.

A Pacers legjobb dobói: Copeland 17/3, Miles 11/6, G. Hill 11/3
A Bulls legjobb dobói: Butler 27/6, Gasol 20, Rose 17/6

Brooklyn Nets–Sacramento Kings 107–99

Négyes-ötösben a Brooklyn volt a jobb. Hiába jutott 24 pontig és 13 lepattanóig DeMarcus Cousins, nagyon egyedül maradt a Nets magasaival. A hazaiaknál Plumlee méltó ellenfele volt a Kings sztárjának, 22 ponttal (6/7 mezőnyből, 10/16 büntető) zárt, de Kevin Garnett, valamint a padról beszálló Lopez és Teletovics is elérte a tízet. Ugyan a lepattanóharcot hozta a Sacramento és a festékből is játékosai szereztek több pontot (ezt büntetőkkel egyensúlyozta a Nets), ezeken a posztokon nem tudta megállítani a Brooklynt, ez pedig a hajrában is kijött: Plumlee válaszolt minden Cousins-kosárra, Teletovics pedig két triplával zárta le a találkozót.

Senki sem jött a padról. Cousins mellett Gay (25 pont, kilenc pattanó, öt gólpassz) és Collison (16 pont, 5/7 mezőnyből) is hozta magát, de rajtuk kívül nem érkezett érdemi teljesítmény a vendégeknél. A pad mindössze 19 pontot tudott hozzátenni, ezzel szemben a Netsnél 38-at, ráadásul a hazaiak 39 alkalommal állhattak a büntetővonalra (elsősorban Plumlee és Jack), amire nem tudott válaszolni a Kings – az utolsó negyed közepétől végig tíz pont körüli hátrányban kosarazott, nem tudott már közelebb zárkózni.

A Nets legjobb dobói: Plumlee 22, J. Johnson 16/6, Jack 16/3
A Kings legjobb dobói: Gay 25/3, Cousins 24, Collison 16/6

Miami Heat–Orlando Magic 101–102

Oladipo 2+1-gyel nyerte meg. Végig szoros volt a találkozó, néhány pontnál nagyobb előnyt egyik fél sem tudott kiépíteni. Danny Grangernek a múltkori 18 pontja után újra nagy estéje volt, 21-et rámolt be, méghozzá 6/7 triplával – a hatodikat az utolsó percben dobta, amivel két ponttal vezetett csapata. Erre azonban Oladipo (22 pont, 7/12 mezőnyből, 3/4 tripla) egy borzasztóan nehéz dobással válaszolt, ami faulttal együtt csorgott be, a jó büntető után pedig Wade győztesnek szánt tempója kimaradt, így tízmeccses rossz sorozatot szakított meg a Magic a Heat ellen.

Bosh visszatért, de emberére akadt. A Miami centere hosszabb idő után tért vissza és rögtön 20 ponttal, valamint nyolc lepattanóval zárt, bár megpróbált a gyűrű alatt dolgozni, nem dobálta a triplákat. Ezzel megkönnyítette Vucsevics dolgát védőoldalon, aki viszont támadásban tarthatatlan volt, 26 pontot rámolt be 12/17-es mutatóval és kilenc pattanóval, ő alapozta meg a Magic győzelmét. A negyedik negyedben aztán már a hátvédeké volt a főszerep, de hiába dobott csak ekkor 15 pontot Wade (25-tel zárt, 7/14 mezőnyből, 11/11 büntető), az utolsó dobást elrontotta, míg mentoráltja, Oladipo vagy maga dobta, vagy gólpasszt adva hozta az utolsó kilenc Magic-pontot, ez számított a végén.

A Heat legjobb dobói: Wade 25, Granger 21/18, Bosh 20
A Magic legjobb dobói: Vucsevics 26, Oladipo 22/9, Harris 18/6

Houston Rockets–Washington Wizards 103–104

Beal nyerte meg a hátvédharcot. Stabilan, jobban játszott a Washington, de az utolsó negyedben a hazai közönség belehajszolta egy nagy rohanásba, amivel végül ledolgozta kilencpontos hátrányát és egyenlített. Ekkor azonban Bradley Beal, aki nagy csatát vívott James Hardennel – mindketten 33 pontot termeltek, de Beal jóval hatékonyabban – bedobott egy fontos hármast, majd Paul Pierce még egyet, így Harden triplája az utolsó másodpercben csak kozmetikázásra volt jó.

Hiába fogta meg a Houston Wallt. Beverleyék remek munkát végeztek a Wizards karmesterén, az első félidőben mindössze három pontot tudott hozzátenni – viszont Beal parádéjával így is vezettek. A fordulás után aztán feljavult Wall is, a 21-ig jutó Paul Pierce is jókor talált be, és koncentráltabbak is voltak a vendégek, 93%-kal dobták a büntetőket, a Houston viszont csak 60%-kal, ez pedig számított a végelszámolásnál. A Rocketsnél Josh Smith használhatatlannak bizonyult, a fővárosiaknál viszont minden kulcsjátékos hozta, amit kell (Wall is végül 13 ponttal, 12 gólpasszal és négy szerzett labdával zárt), a Wizards frontcourtja jóval hatékonyabban dolgozott még akkor is, a festékből végül több pontot szerzett a Houston – ezt 44.4%-os triplamutatóval ellensúlyozta (többnyire üres helyzetekből) a Washington.

A Rockets legjobb dobói: Harden 33/9, Ariza 15/6, Brewer 15/6
A Wizards legjobb dobói: Beal 33/15, Pierce 21/3, Wall 13

Los Angeles Clippers–Utah Jazz 101–97

Hiába volt fölényben a festékben a Jazz. A Griffin, Jordan párosra szégyen, hogy a Clippers mindössze 18 pontot tudott szerezni a festékben – a Utah viszont Kanterék révén 44-et szórt a gyűrű közeléből még úgy is, hogy 12 (!) sapkát osztottak ki a hazaiak. Emellett a lepattanóharcban is nyerni tudott a Jazz, hiába kapott le 19 lecsorgót DeAndre Jordan, a vendégek 18 támadólepattanója sokat ért nekik. Ez volt az, amiért végig szoros volt a derbi, tempókkal pótolta a kieső pontokat a Clippers, a Paul, Redick, Crawford, Barnes négyes bevágta az adódó lehetőségeket, Blake Griffin pedig ezt 24 ponttal, hat lepattanóval, hét gólpasszal és jó védekezéssel egészítette ki.

Az utolsó negyedben koncentráltabb volt a Clippers. Blake Griffin csak ebben a játékrészben 12 pontot tett hozzá, kiosztott jó néhány kulcsfontosságú passzt, és itt már a gyűrű alatt is hozzá tudtak szólni a hazaiak – minden Jazz-kosárra volt válaszuk. Gordon Hayward hiába szórt 22-t, a végén nem tudott segíteni, nem estek be a vendégek dobásai, és itt már a Kanter, Favors, Gobert trió fölénye sem volt meg, Griffinnel nem tudtak mit kezdeni. Az erőcsatár hat eladott labdája ellenére remekül játszott, és a Los Angeles-iek zsinórban 12. meccsüket nyerték meg a Utah ellen.

A Clippers legjobb dobói: Griffin 24, Paul 20/6, Crawford 17/6
A Jazz legjobb dobói: Hayward 22/12, Kanter 16, Favors 15

NBA, ALAPSZAKASZ
Charlotte Hornets–Milwaukee Bucks 94–104 – hosszabbítás után
Indiana Pacers–Chicago Bulls 90–92
Brooklyn Nets–Sacramento Kings 107–99
Miami Heat–Orlando Magic 101–102
Houston Rockets–Washington Wizards 103–104
Los Angeles Clippers–Utah Jazz 101–97

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik