NBA: a Phoenix Indianában is legyőzte a Pacerst

TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)
Vágólapra másolva!
2014.01.31. 07:17
null
Roy Hibbert (fehérben) küzd a lepattanóért (Fotó: Reuters)
A Phoenix Suns három győzelemmel a háta mögött érkezett Indianapolisba, ahol eddig csak a Detroit Pistons  tudott győzni vendégként ebben az NBA-szezonban. A 28 pontos szlovén Goran Dragic vezérletével a Suns 102–94-re nyert a Pacers otthonában, így egy héten belül másodszor is megleckéztette a liga egyik legjobb csapatát. A kaliforniai rangadón a Golden State 19 ponttal győzte le a Los Angeles Clipperst.

 

 

Indiana Pacers–Phoenix Suns 94–102

Goran Dragic és Lance Stephenson legális doppingja. A két, remek szezont futó hátvéd egyikét sem hívták meg az All Star-gálára (Dragicnak a sérülések miatt még lehet esélye), ami láthatóan pozitív irányba terelte őket. A Suns szlovén irányítója 50 százalék feletti mutatóval lett a mezőny legeredményesebbje (28 pont, hét gólpassz), a Pacers hátvédje pedig tripla duplával (14 pont, tíz lepattanó, tíz gólpassz) jelezte, hogy nem ért egyet a döntéssel – ez volt az idényben a negyedik hasonló bravúrja, amivel a liga legjobbja.

A Suns majdnem túl korán elhitte. A minap a Bucks ellen is így járt a csapat: korán nagy előnyt épített, aztán hagyta feljönni az ellenfelet. Most az első negyedben 36–19-re vezetett a Phoenix, és félidőre is megmaradt ez a tekintélyes fór: Dragic 19, a korábban a Pacersben játszó Gerald Green 12 pontot szerzett ebben a periódusban. Fordulás után viszont a Stephenson, David West, Roy Hibbert trió mellé megérkezett Paul George és George Hill is, ennek köszönhetően három pontra olvadt a hátrányuk.

A vendégek kispadja agyonverte a hazaiak cseréit. Összesen hét egység érkezett a Pacers cseréitől, ami alapvetően határozta meg a végjátékot. A Sunsnál a negyedik negyed első három percében 12 egységet szórt a Marcus Morris (16 pont), Markieff Morris (15 pont) és Leandro Barbosa (kilenc pont) vezette kispad. Innen még visszakapaszkodott a visszatérő kezdők vezetésével az Indiana, de a végén nagyon érződött, hogy túl sok erőt vett ki belőlük a dupla felzárkózási művelet. Roy Hibbert kulcsfontosságú büntetőket, David West három tempót hibázott el, az egyébként is hetek óta fáradt George pedig két dobást rontott el az utolsó percekben.

Remek sorozatban a Suns. Négy mérkőzést számláló keleti minitúrán van túl a Phoenix, amit hibátlan mérleggel abszolvált.

A Pacers legjobb dobói: Hibbert 26, West 18, Hill 17
A Suns legjobb dobói: Dragic 28/3, Green 16/6, Marcus Morris 16/3

New York Knicks–Cleveland Cavaliers 117–86

Abszolút fölény. Egy pillanatig sem volt kérdés, hogy a Knicks nyer, annak ellenére, hogy rengeteg hiányzója van – az első negyedben már 17 pontos előnyt gyűjtött, a félidőben pedig 60–36-ra vezetett. A Cavaliersben a Kyrie Irving (24 pont, hat gólpassz) és Dion Waiters (21 pont) alkotta hátvédduó szépen termelt, de Luol Deng (13 pont, 11 lepattanó) képtelen volt limitálni Carmelo Anthonyt, és a kezdőben szereplő JR Smith is remekelt.

Bejött a kényszertaktika. Andrea Bargnani, Amar’e Stoudemire és Kenyon Martin hiányában alaposan meggyengült a Knicks palánk alatti szekciója, ráadásul a kiváló kinti védő Iman Shumpert (és a csapattól elvágyódó Beno Udrih) is hiányzott. Mike Woodson így alacsony szerkezettel küldte fel fiait, ami nagyon bejött: a kezdő ötös mintegy ötvenszázalékos hatékonysággal szerzett 71 pontot, míg védőoldalon hét blokkot osztott ki. A Cavaliers hiába kezdett a Tristan Thompson, Tyler Zeller magasember-kettőssel, kettejük négy pontja és három lepattanója jól szemlélteti, mennyire elszámolta magát Mike Brown mester.

Carmelo Anthony 19 000 pont felett. A liga történetében 50. játékosként a Knicks sztárja is elérte ezt a határt.

Tim Hardaway Jr. nagy meccse. Az egykori sokszoros All Star-irányító, Tim Hardaway fia 29 pontot, közte hat triplát termelt, 11/17-tel célozva mezőnyből. Az ifjoncot, akit tavaly nyáron a 24. helyen draftolt a Knicks, láthatóan nagyon feldobta, hogy meghívták az All Star-gála elsőévesek és másodévesek részvételével rendezett meccsére. Rögtön láthattuk azonban az újonclét sötét oldalát is: a draftelső Anthony Bennett mindössze négy pontig jutott a Cavs színeiben, és ő is igazolta, hogy miért nem hívták meg – Kwame Brown után ő a második draftelső, akivel ez a csúfság megesett.

A Knicks legjobb dobói: Hardaway Jr. 29/18, Anthony 29/9, Smith 19/6
A Cavaliers legjobb dobói:
Irving 24/3, Waiters 21/6, Deng 13/3

Golden State Warriors–Los Angeles Clippers 111–92

A Clippers elfáradt. A Warriors két napja játszott a Wizardsszal, a Clippers egy nappal később – az egy nap pluszpihenő sokat számított. A hazaiak már az első negyedet követően 11 egységgel tartottak előrébb, A végül egyaránt 22-ig jutó Stephen Curry, David Lee duó közül az irányító 12, az erőcsatár tíz pontot hintett ebben a szakaszban. A második negyedben éledezett a Clippers, Blake Griffin 11 pontot szórt, azonban a Warriors cseresora nagyon szépen tartóztatta fel a rohamot – hogy aztán a harmadik játékrészt 26–11-re megnyerjék a hazaiak, és eldöntsék a meccset.

Minden csapatrész remekül működött a Warriorsnál. Curry és Lee 22 pontját már említettük, előbbi hét gólpasszal, utóbbi 11 lepattanóval fejelte meg jó dobásait, de mellettük mindenki hozzátett valamit. Andrew Bogut például óriásit melózott a palánkok alatt (14 pont, 17 lepattanó, három blokk), Klay Thompson tartotta a lépést JJ Redickkel, Andre Iguodala pedig egyrészt nem engedte pontot dobni Matt Barnest, másrészt tevékenyen részt vett abban, hogy a Clippers mindössze nyolc triplát tudjon bedobni. A kispadról is jöttek a jó teljesítmények: Harrison Barnes kis híján dupla duplázott (tíz pont, nyolc pattanó), Jordan Crawford jó védekezése mellett adott öt gólpasszt, Marreese Speights pedig 12 pontot szerzett.

Büntetők, triplák és a kispad hiányosságai okozták az LAC vesztét. Huszonnégy triplakísérletből csak nyolc akadt be, a szupercsere Jamal Crawford 1/9-cel dobott mezőnyből, 0/4-gyel a triplavonal mögül. Csapatszinten mindössze 17 gólpasszt osztottak ki, és hiába hoztak össze 34 büntetőt, csak 22-t dobtak be – Griffin 5/10-zel, a 20 lepattanóig jutó DeAndre Jordan 3/9-cel dobott a vonalról. A cseresor sem villogott, heten kerültek pályára, de alig 22 egységet tettek bele a közösbe.

Nyugodt volt a meccs. Karácsonykor két kiállítás, két sportszerűtlen hiba és három technikai színesítette a két kaliforniai csoportrivális összecsapását, amely az utóbbi időben egyébként is bővelkedett összeakaszkodásokban, odamondogatásokban. Ezúttal szerencsére a játéké volt a főszerep.

A Warriors legjobb dobói: Curry 22/12, Lee 22, Thompson 16/3
A Clippers legjobb dobói: Griffin 27, Collison 22/9, Redick 12/12

NBA, ALAPSZAKASZ
Indiana Pacers–Phoenix Suns 94–102
New York Knicks–Cleveland Cavaliers 117–86
Golden State Warriors–Los Angeles Clippers 111–92

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik