
Az Oklahoma a hetedik meccsen nyerte meg a döntőt (Fotó: Getty Images)
Televíziós nézőrekordot hozott vasárnap az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) nagydöntőjének utolsó, hetedik mérkőzése, amelyen az Oklahoma City Thunder hazai pályán 103–91-re legyőzte az Indiana Pacerst.
A fordulatos finálé záró meccsét átlagosan 16.35 millióan követték a képernyők előtt az Egyesült Államokban, az utolsó negyedórára pedig 19.3 millióan kapcsoltak oda. Erre még nem volt példa az NBA történetében, az eddigi csúcsot 2019 óta a Golden State Warriors–Toronto Raptors döntő hatodik találkozója tartotta 18.3 millió nézővel. A rájátszás 34 összecsapását átlagosan 6.1 millióan figyelték, ami tízszázalékos emelkedés a tavalyi adatokhoz képest.
A Thunder először nyert bajnokságot azóta, hogy 2008-ban Seattle-ből elköltözött, a jogelőd Supersonics 1979-ben ért fel a csúcsra a Washington Bulletsszel szemben megnyert fináléban. Az Indianának ugyanakkor tovább kell várnia első bajnoki címére.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik









