NBA: LeBron James és a Miami megállította a robogó Atlantát

2012.12.11. 07:03
A Miami Heat 101–92-re legyőzte kiváló formában lévő csoportellenfelét, az Atlanta Hawkst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) magyar idő szerint keddre virradóra rendezett játéknapján.

LeBron James 27 ponttal, hét lepattanóval és hat gólpasszal, míg a másik vezér, Dwyane Wade 26 ponttal vette ki a részét a sikerből. A három győzelemből érkező Hawks csak a negyedik negyedben adta meg magát, akkor sem könnyen.

A San Antonio néhány napon belül másodszor is legyőzte a Houstont; a texasi derbi a hosszabbításról, Gary Neal 29 pontos karriercsúcsáról, valamint a Spurs veterán hátvédje, Tony Parker NBA-pályafutásának első tripla duplájáról (27 pont, 12-12 lepattanó és assziszt) marad emlékezetes.

A Dallas sorozatban 17. alkalommal győzte le hazai pályán alapszakaszi meccsen a Sacramentót, a Philadelphiának szokás szerint elég volt száz pont fölé kapaszkodni a győzelemhez, míg a Portland sérülésekkel tarkított meccsen múlta felül a Torontót.

Stephen Curry a földijeit sem kímélte, a Golden State-et győzelemre vezető hátvéd a Charlotte ellen is húsz pont fölé jutott (27) – ez volt sorozatban a nyolcadik ilyen mérkőzése.

Részletes beszámolónkat itt olvashatják!

NBA
ALAPSZAKASZ, 40. JÁTÉKNAP
Philadelphia 76ers–Detroit Pistons 104–97
Charlotte Bobcats–Golden State Warriors 96–104
Miami Heat–Atlanta Hawks 101–92
Houston Rockets–San Antonio Spurs 126–134, h. u.
2. Utah 22 12 10 54.5 1–2 8–8 6–4 Ny3
3. Minnesota 18 9 9 50.0 0–2 3–5 4–6 Ny1
5. New Orleans 19 5 14 26.3 0–3 2–9 2–8 V3
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel.