Floorball: a Neumann közel állt a bravúrhoz a bajnok ellen

2009.03.13. 01:09
Az ARES HC/Top Floor gárdája a vártnál lényegesen nehezebben győzte le az utóbbi hetekben ingadozó formát mutató, ám ezen a mérkőzésen rendkívül összeszedett Neumann FSE csapatát. A Krokodilok az utolsó harmadban nyújtott jó játékukkal nyertek Debrecenben, a komáromiaknak nem okozott gondot a „cápavadászat”.
A korábbi ARES–Neumann összecsapások során is előfordult már, hogy a bajnok fölénye csak 30-40 perc szoros küzdelem után domborodott ki, de a végeredményben rendszerint 4-5 gól volt a két csapat között. Ezúttal azonban a Mujahid Tamást nélkülöző hazaiak a szokottnál lényegesen pontatlanabbul játszottak, így az első harmad végén 1–3 állt a kijelzőn. 3–3-nál egalizált az ARES, ám ezután ismét a vendégek akarata érvényesült: 3–5-re alakult az eredmény a második játékrész végére, és jobb helyzetkihasználás esetén a különbség nagyobb is lehetett volna. Erre pedig elengedhetetlenül szüksége is lett volna a kartali csapatnak, a harmadik periódusban ugyanis magasabb fokozatba kapcsoltak Vadóczék, és noha Kiss Attila válogatott formában védve, hihetetlen bravúrokkal tartotta meccsben az övéit, végül Szabó Péter vezetésével 7–6-os hazai siker született. A mérkőzés izgalmaihoz tartozik, hogy a végeredmény csak az utolsó percben alakult ki.A Phoenix az első harmadban legázolta az egri csapatot. Az első 20 perc alatt lőtt 7 phoenixes gólra egyetlen válasz sem érkezett a túloldalról. A továbbiakban a Rácz Domokos által vezérelt hazaiak már nem engedték kiénekelni a szájukból a sajtot, és megérdemelten nyertek.A Dunai Krokodilok Debrecenbe látogattak, ahol a legutóbb nagy meglepetésre a Torpedo ellen pontot vesztő hazaiak igyekeztek kiköszörülni a csorbát. Bár az első harmadban a vendégek szereztek vezetést, a debreceniek játéka dominált, és a harmad végére összeszorgoskodott egygólos hazai előny a vendégekre nézve volt hízelgő.A második harmad kiegyenlített játékot hozott, de egy ötperces kiállítás követően beindult a Krokodil gépezete. Két harmad után egyenlő volt az állás. Az utolsó etapban aztán a hazaiaknak semmi, a vendégeknek pedig minden bejött, és végül a „hüllők” begyűjtötték a két bajnoki pontot.A bajnoki címre törő SZPK-Nokia az első harmadban nehezen törte fel a White Sharks védelmét. A második harmad elején egy gólra csökkentette hátrányát a WS, de utána már nem volt megállás, az úthenger beindult, és végül ártalmatlanná tette a Cápákat.