Floorball: az ARES a Krokodilokkal mérkőzik az MK döntőjében

2009.03.02. 10:56
Egy héten belül másodszor találkozott egymással a jelenleg talán két legjobb formában levő csapat. Ezúttal a Magyar Kupa elődöntőjében feszült egymásnak a budapesti ARES HC/TopFloor és a komáromi SZPK. A múlt szombati gólszüret (9–9) után mindkét csapat igyekezett jobban megszervezni a védekezését; ennek és a kupa különleges hangulatának köszönhetően rendkívül izgalmas, a végletekig kiélezett meccsen dőlt el a döntőbe jutás. A másik ágon a Dunai Krokodilok megérdemelten nyert az OB II listavezetője, a Diamonds SK ellen.
Az ARES HC/TopFloor–SZPK mérkőzésen kezdeti tapogatózás után a vendégek léptek meg két góllal, először Darai Bence húzta ki távolról a felső sarkot, majd egy hazai védőről pattant a hálóba egy kapu elé betett labda. Az ARES HC természetesen nem adta fel, előbb a fiatalokból álló sor (Dósa révén) jelezte, hogy a fővárosi csapat is döntőbe szeretne kerülni, majd az „öregek” is betaláltak (Nádor), így máris egyenlő volt az állás (2–2). A hangulat a tétnek is köszönhetően rendkívül ideges volt, a játékvezetőknek többször kellett a játékosokat fegyelmezniük, sőt, az első harmad végén a hazaiak edzője is a lelátón találta magát. A kiállítás után még egy gyors Szabó Tibor-Görög Tamás gólváltásra volt idő, így a csapatok döntetlennel vonultak az első pihenőre (3–3).A második játékrészben is fej fej mellett haladtak a felek, előbb Darai Bence juttatta újfent vezetéshez a komáromi „úthengert” egy szép kombináció után, majd Vadócz zseniális passzát váltotta gólra hasonlóan szép mozdulattal a visszatérő hazai csapatkapitány, Mujahid (4–4). Ahogy közeledtünk a mérkőzés vége felé, egyre jobban szaporodtak a kiállítások is. A harmadik harmadban a komáromiak jöttek ki rosszabbul a kiállításokból, két ütésért és egy durva ütközésért majdnem 8 percet töltöttek zsinórban emberhátrányban, és amikor már úgy tűnt, megússzák gól nélkül, érkezett Mujahid, aki mértani pontosságú labdát varázsolt Szabó Péter ütőjére, akinek nem okozott gondot közelről a hálóba juttatni azt.Már-már mindenki azt hitte, a múlt heti döntetlen után egy mujahidnyi különbség eldönti a párharcot, amikor a Darai testvérek szabadütés-kombinációja utat talált Vígh kapujába (5–5). Az izgalmakat tovább fokozva következhetett a hosszabbítás, amelyet az ARES egyből emberelőnnyel kezdhetett. Végül mindössze félpercnyi játék után Görög váltotta gólra az előnyt, így a tavalyelőtti kupagyőztes aranygóllal búcsúztatta a tavalyi kiírás nyertesét.A mérkőzés igazi hírverése volt a floorballnak, nem nélkülözte az izgalmakat, a gyönyörű egyéni megoldásokat, de a kiállításokat és a nagy hibákat sem. Az ARES HC talán annak köszönheti győzelmét, hogy higgadtabb és jóval fegyelmezettebb tudott maradni a mérkőzés végén, valamint náluk játszott a mezőny legjobbja, Mujahid Tamás. Új helyszínen, a felsőgödi Balázsovits Sportcsarnokban fogadta a Diamonds SK a Dunai Krokodilok csapatát a férfi Magyar Kupa-elődöntő másik mérkőzésén. A 6. percben egy kapu előtti kavarodás után Pataki a Diamondsnak szerzett vezetést, de a Krokodilok Pajor vezérletével három gólt lőttek, és átvették a vezetést.A második harmadra alaposan felpörgött az OB II-es gárda, élvezetes, jó iramú mérkőzés kerekedett. Bár a Diamonds többször is felzárkózott, a Krokodiloknál Pajor megállíthatatlannak bizonyult, és végül magabiztos győzelemre vezette csapatát.A Diamonds nagy harcra késztette az ezúttal kissé fáradtnak tűnő Krokodilokat, akik rendkívül fegyelmezetten játszottak, Kaszás kapus remek napot fogott ki, így a listavezető megérdemelten jutott a kupa döntőjébe.