Jégkorong: sima vereség az ukránoktól a divízió I/A-s U18-as vb-n

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2024.04.18. 16:11
A magyar csapat nem bírt az ukránokkal, és háromgólos vereséget szenvedett a dániai divízió I/A-csoportos U18-as jégkorong-világbajnokság negyedik, utolsó előtti játéknapján.

Miután a harmadik meccsen az osztrákoktól drámai körülmények kapott ki az U18-as jégkorong-válogatott, csütörtökön már ismét pályára kellett lépnie a mieinknek, méghozzá az ukránok ellen. A magyar csapat négy ponttal a negyedik helyről, míg az ukrán hét ponttal állva a második helyről várta a negyedik játéknapot. (Keleti szomszédaink az eddigiekben a japánokat és a dánokat verték meg, majd szerdán kikaptak hosszabbítás után a németektől.)

Svasznek Bence együttese nem kezdte jól a meccset: az ellenfél öt perc elteltével betalált a magyar kapuba (0–1), amelyet ezúttal Pásztor Viktor védett. Majd a folytatásban a magyar fiúk is felvették a ritmust, és próbálkoztak lövésekkel, de ezek nem érettek góllá, így egygólos hátrányban ért véget a nyitó felvonás.

Majd a második harmad első percei rémálomszerű forgatókönyv szerint alakultak: az ukránok előbb kihasználták az emberelőnyüket (0–2), egy minutummal később pedig már hárommal vezettek (0–3). Ekkor Király Olivér váltotta a kapuban Pásztor Viktort, de sajnos ez sem tudta megállítani a rossz szériát, az ukránok újabb két góllal jelentkeztek, így már 0–5 volt az állás. A játékrész második felében Laskawy Ferenc szépített (1–5).

Kikapott az ukránoktól az U18-as válogatott a második vonalbeli vb-n Forrás: MJSZ

A záró harmad is ukrán góllal indult (1–6), azonban a mieink a nagy különbség ellenére sem adták meg magukat. Előbb Laskawy duplázott, aztán Schmidt Ágoston és Lobenwein Bálint tovább csökkentette a különbséget (4–6). Ekkor még négy és fél perc hátra volt, ám a végjátékban már nem esett újabb magyar gól.

Az ukránok üreskapus találata állította be a végeredményt, amely 7–4 lett.

A magyar csapat továbbra is a negyedik helyen áll a tabellán. Ha a japánok csütörtökön is kikapnak (ezúttal a németektől), akkor a mieink már biztosan bennmaradnak a második vonalban. A hatcsapatos mezőny első helyezettje a legvégén feljut az elitbe, míg az utolsó kiesik a divízió I/B-be.

Zárásként szombaton 16:30-tól éppen a japánok következnek.

Divízió I/A-csoportos U18-as világbajnokság, Frederikshavn (Dánia)